Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALKarel Rada trénoval v Klatovech

Klatovy - Bývalý fotbalový reprezentant a hráč trénoval v Klatovech mládež na kempu.
 
Autor:
Jitka Kilbergerová 

Bývalý reprezentant a současný trenér mládeže přijal pozvání do prázdninového kempu v Klatovech.
Autor: DENÍK/Jitka Kilbergerová

V dalším turnuse prázdninového sportovního tábora Hoop Camps, zaměřeného na fotbal, se v roli trenéra v Klatovech dětem věnoval i bývalý fotbalový reprezentant a prvoligový hráč Karel Rada.

„Byl jsem osloven hlavním organizátorem Hoop Campu, Michalem Handschuhem, zda bych se jako trenér nechtěl zúčastnit sportovního tábora. Jelikož se jednalo o mládež a také mě velice zajímalo, jak vlastně tyto tábory fungují, chtěl jsem to vidět a zkusit, tak jsem na tuto nabídku kývl. I když jsem na takovémto kempu poprvé, s trénováním mládeže zkušenosti mám. Půl roku trénuji v plzeňské Viktorii dívky, mám na starost přípravky a mladší žačky,“ řekl fotbatbalový obránce, bývalý reprezentant a vicemistr Evropy z roku 1996 Petr Rada. 

„Myšlenka prázninových sportovních kempů se mi líbí, pro děti je to velmi zajímavé, zasportují si a sejdou se i se známými sportovními osobnostmi. Pro děti je to skvělé zpestření, pokud mají o sport zájem. Na kempu se sešli většinou kluci, kteří fotbal hrají, i když tam byl i třeba jeden, který se fotbalu nevěnuje, ale má k němu dobré předpoklady. Možná díky této zkušenosti začne hrát,“ uvedl Rada.

„Kluci v kempu se hlavně učili nové věci v trénincích. Také pro ně byly určitě zajímavé diskuse, ptali se mě, kde jsem byl, s kým jsem hrál a vůbec všechno, co je zajímalo.

Příští rok, pokud mi to časově vyjde, rád přijedu znovu,“ dodal.