Kalendář

<< srpen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Novinky

1. kolo soutěží

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALPrezident Ticháček: Každý člen oddílu by měl být na uplynulou sezónu pyšný!

O předešlé sezóně a plánech do další jsme mluvili s prezidentem Jiskry Domažlice Jaroslavem Ticháčkem.

Jak hodnotíte uplynulou sezónu Jiskry Domažlice?
Sezóna byla skvělá. Celé jaro jsme nehráli v plné sestavě. Chyběla nám zkušenost v podobě Jiřího Šámala. Zraněný byl i Martin Šot, Tomáš Bahleda, Michal Bublík. Dlouho nehrál i Paul. To se projevilo i ve hře venku, kdy jsme několikrát vedli a poté prohráli. 

A co B mužstvo?
Je to historický okamžik. V historii našeho klubu nikdy rezerva nehrála tak vysokou soutěž. Jsem rád, že máme i druhý kvalitní kádr. Sice jsme v jarní sezóně několikrát klopýtli a náskok se zmenšil, ale i tak to kluci dokázali dotáhnout do konce a zvítězit. Teď je potřeba se zamyslet nad další sezónou a začít tvrdě pracovat, jinak bychom v I. A třídě neuspěli. 

Přijdou nějaké posily?
Šest až sedm dorostenců podle mě má šanci posílit tento kádr. Na druhou stranu někteří mladíci by chtěli do A mužstva, takže myslím, že se máme o co opřít.

Dorost Jiskry hraje také divizi. Jak hodnotíte výkony?
V divizi jsme nováčkem a po sezóně jsme v prostředku tabulky. Potřebujeme více kvalitních hráčů a na okresu Domažlice není lehké je sehnat. Jsou tu Mrákov a Postřekov, kteří mají kvalitní mládež a umí s ní pracovat a právě v těchto týmech bychom chtěli najít nějaké hráče.

Vše začíná u nejmladších. Jak hodnotíte výkony žáků?
Tuto kategorii máme stabilizovanou. Hodně se zde projevuje práce šéftrenéra mládeže Václava Sladkého, který to s mladými fotbalisty opravdu umí.

Dobré výkony ukázala i přípravka.
Naše fotbalová akademie, jak tuto „školičku“ nazýváme, v poslední době také odvedla velký kus práce, hlavně zásluhou trenéra Antonína Vlčka. Tady je fakt, že se na tuto kategorii nesmí zapomínat. Malé děti se učí základním fotbalovým návykům, technice, týmové hře. Mám obrovskou radost, když přijdu na jejich trénink a vidím na trávníku pobíhat padesátku dětí. Je to opravdu krásné a dá se z toho usoudit, že o fotbal je pořád velký zájem. 

Vrátíme se o něco výš. Překvapením sezóny byli i starší žáci.
Samozřejmě rezerva starších žáků překvapila a vyhrála okresní přebor. I tady je vidět, že Jiskra Domažlice má být na co hrdá. 

Vrátíme se k diviznímu mužstvu a otázce odvolaného trenéra.
Změna proběhla. Milan Dejmek k týmu nastoupil před rokem a půl a myslím, že odvedl velký kus práce. Nicméně na jaře ty výkony nebyly stoprocentní a myslím, že jsme udělali dobře. 

Byl to váš kamarád, jak se vám rozhodovalo?
Vůbec to nebylo lehké, ale končila mu smlouva a my jsme mu ji neprodloužili, i tak se na tuto situaci dá nahlížet. 

Co by měl zvládnout nastávající trenér?
Hlavně by měl přinést do klubu něco nového a u týmu zvednout fyzickou kondici.

Trenér ale chybí i u B mužstva. Pokračujete v hledání i zde?
Samozřejmě. Na této funkci zaskakoval Ivan Major, který hned na začátku řekl, že tuto funkci nezvládá a s mužstvem pouze dohraje sezónu. Na jeho místě bychom nejraději viděli našeho viceprezidenta Ivana Rybára. Ten by podle mě dokázal vytvořit tu návaznost mezi A a B mužstvem, tak aby bylo možné říct, že se jedná o rezervu a divizní tým mohl naplno využívat hráčů. 

Problémy nastanou i v dorostu po odchodu Jiřího Paloviče. Jak nahradíte jeho?
U staršího dorostu zůstane Vladimír Brichcín. Asistenta mu bude dělat Pavlíček. 

Další otázkou je sestava divizního celku. Už máte nějakou představu?
Zatím jasný je odchod Michala Štolky, který byl na hostování a nebyla mu prodloužena smlouva. Jinak jsou v jednání další výměny, které zatím nebudeme říkat. Otázkou zůstává Petr Hudec, který patří Tachovu. Ten předvedl hodně kvalit a snad se nám ho podaří získat i na další sezónu. Jsme v jednání s Viktorií Plzeň, ze které by k nám měli přijít dva hráči. V Holýšově jsme domluvili hostování Miroslava Manowetze, kterého bychom rádi uvítali zpět. 

Nejen sestava, ale i hřiště doznává změn. Probíhá přestavba tribuny a další práce.
Samozřejmě je to velká výzva. Kabiny byly malé, zastaralé a nevyhovovaly, ale díky vedení města se nám postupně dostávají finanční prostředky, které nám nesmírně pomáhají. Byli bychom rádi, kdyby do konce roku 2009 byla dokončena první etapa, která zahrnuje první patro tribuny, kde by měla být restaurace, klubovna, šatny a sociální zařízení, které na začátku 20. století jsou naprostou samozřejmostí. Chtěl bych ale poděkovat i hráčům a fanouškům za trpělivost, protože je to pro nás opravdu velké sousto a stavba probíhá i v průběhu sezóny, což není zrovna nejlepší.

Proslýchalo se, že chcete skončit na postu prezidenta. Co je na tom pravdy?
Samozřejmě, kdo mě zná, tak ví, že mám fotbal rád a věnuji mu všechen volný čas, který mám. Jsou ale i věci, ze kterých jsem trochu frustrovaný z různých pomluv a závisti ostatních. Fanouškům ale vzkazuji, že mě tato nálada snad brzy přejde a oddíl povedu i nadále.

Můžete prozradit nějaký důvod možného odchodu?
Tak jedním bodem jsou určitě internetové stránky Jiskry Domažlice. Byl to můj nápad, ale na začátku jsem netušil, co to přinese. Vadí mi ten nespočet vulgarismů bez podpisu. Rád diskutuji o problémech ve fotbalu, ale nehodlám odpovídat na „blbé“ otázky anonymních pisatelů. Řešíme tedy, zda diskuzní fórum nezrušíme nebo ho zavedeme jen pro některé věrné fanoušky.

Máte nějaký cíl nebo přání do budoucna?
S koncem sezóny jsem si všiml markantního úbytku diváků na utkáních. Chtěl bych tedy poprosit všechny fanoušky, aby nezanevřeli nad domažlickým fotbalem a chodili dále na zápasy. Takže vzkazuji všem fanouškům, že do příští sezóny vzkazuji všem příznivcům, že mohu slíbit poctivou práci všech hráčů tak, aby se ta přízeň opět vrátila.

Jak vypadá financování a rozpočet oddílu?
Toto je žhavé téma. Hospodaříme ročně s rozpočtem přes dva miliony a prostředků není nikdy nazbyt. Mohu říci, že situace je vážná a my se musíme snažit sehnat nějaké sponzory a vylepšit ji. V současné době nemáme žádné resty a jsme bez dluhů. Nicméně již teď víme, že na druhou polovinu sezóny potřebujeme získat nějakou finanční podporu.

Jak vidíte nadcházející přípravu a jak bude vypadat divizní sezóna?
S tréninky začneme už 13. července, protože pauza je krátká. Už 8. srpna se hraje první divizní utkání a mezitím se hraje předkolo prvního kola českého poháru. Jinak máme domluvené utkání s Viktorií Plzeň B. Myslím, že když budeme mít štěstí, tak se nám na podzim podaří domluvit utkání se Spartou Praha. Co se týče podzimní části, nechtěli bychom slevit z pozic, které máme, ale neděláme si velké cíle. Chceme jen hrát hezký fotbal a dát fanouškům to, na co se přišli podívat.

V posledním roce se odehrály i jiné akce. Povězte nám něco o nich.
Měli jsme sto let fotbalu. Myslím, že se v rámci oslav povedlo několik krásných věcí. Hrála zde Slavia Praha, Viktoria Plzeň. Také jsme otevřeli nový umělý trávník a začali rekonstrukci kabin. To jsou zásadní věci a myslím, že každý člen domažlického oddílu by měl být na tuto sezónu hrdý.