12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Jiskra Domažlice B - H. Huť 3:0 (0:0) - a je tady POSTUP do I. A třídy!!!

K poslednímu a rozhodujícímu zápasu nastoupili hráči Jiskry Domažlice B proti celku Heřmanovy Huti. V případě že by nevyhráli, skončili by na 3. místě tabulky a s postupem by se mohli rozloučit, protože Dl. Újezd vyhrál v Konst. Lázních 2:1 a vítězství Stoda nad Mrákovem se rovněž čekalo. Vítězství své skupiny a postup do I. A třídy mohlo Jiskře zajistit pouze jakékoli vítězství. A tak mužstvo posílené o Zbyňka Černého, který měl v nohou sobotní zápas s divizním Motorletem Praha začalo podle dobře známého scénáře. Ujalo se iniciativy a od začátku zápasu se valil směrem k brance hostů jeden útok za druhým, ale gól ne a ne dát.
Ve 4. minutě zastavili hosté akci Krakeše a v 7. minutě na druhé straně bylo horko před Pejsarem, po Mičkově rohovém kopu, ale i domácí se ubránili. O minutu později si po Dufkově centru s následnou Černého hlavičkou poradil hostující brankář Konvalinka a ve 13. minutě zamířil domažlický Váchal z 18 metrů nad soupeřovu branku. Vzápětí se Rejtharův centr odrazil ke Krumlovi, ale jeho volej z šestnáctky minul pravou Konvalinkovu tyč. V 18. minutě našel Černý nabíhajícího Bočana, ten míč po pravé straně zatáhl, ale akci zakončil střelou z 15 metrů do boční sítě soupeřovy branky. Ve 20. minutě odcentroval zprava Bočan, ale Janeček hlavou v pádu usměrnil míč ze 7 metrů vedle pravé Konvalinkovy tyče. O dvě minuty později hosté srazili Černého střelu z 25 metrů na roh a na druhé straně domácí odvrátili centr J. Laka rovněž na roh. Ve 25. minutě rozehrál domácí Kruml tr. kop ze 22 metrů, ale u vzdálenější tyče na míč nedosáhl nabíhající Krakeš. O dvě minuty později na Krakešův centr zprava pro změnu nedosáhl u vzdálenější tyče Janeček a od překvapeného Černého se míč odrazil těsně vedle pravé Konvalinkovy tyče. Ve 28. minutě po Bočanově centru zprava napřáhl volejem ze 12 metrů Váchal, ale o kousek minul levou soupeřovu tyč. Ve 31. minutě představil svoji vychýlenou mušku i Brichcín, který ze 25 metrů branku H. Huti přestřelil. O chvilku později skončil závar před Konvalinkovou brankou odpískaný útočný faul domácích. Deset minut před obrátkou zneškodnil Konvalinka střelu Krumla ze střední vzdálenosti a ve 39. minutě pronikl domažlický Černý po pravé straně, ale z úhlu zamířil kousek vedle levé soupeřovy tyče. O dvě minuty později našel zpětnou přihrávkou Černý nabíhajícího Krumla, ale jeho volej ze 23 metrů byl opět vysoký. Ve 42. minutě mohlo zahřmít na druhé straně, ale Pejsar včasným vyběhnutím a pádem pod nohy M. Laka, nebezpečí zažehnal. Když si pak Konvalinka smlsl na Váchalově střele ze střední vzdálenosti, bylo to v první půli vše.
Hned v úvodu druhého poločasu mohlo být pro domácí zle, když se po nedorozumění v obraně dostal k míči Poslední, ale ze 14 metrů zprava Pejsarovu branku přestřelil. Trvalá převaha domácích přinesla své ovoce až v 51. minutě, kdy hosté srazili na roh Váchalův centr, tentýž hráč pak zprava rohový kop rozehrál tak přesně, že míč skončil u bližší tyče v síti hostujícího brankáře Konvalinky - 1:0. Hosty inkasovaná branka probudila k větší aktivitě, ale tr. kop Cejthamra domácí srazili na roh a s dalším tr. kopem Veselovského si poradil Pejsar. Domácí kontrovali Krumlovou střelou zleva, která skončila na horní síti Konvalinkovy branky. Hosté na chvíli převzali iniciativu a Jiskra se zbytečně zatáhla dozadu, ale kromě několika rohových kopů hosté nic nezískali. V 58. minutě našel domácí Černý nabíhajícího Janečka, ale tomu stačili hosté míč ukopnout na roh. O minutu později rozehrál domažlický Váchal tr. kop, ale Janeček hlavou z 8 metrů minul levou Konvalinkovu tyč. Po hodině hry našel Váchal nabíhajícího Krumla, ale jeho volej ze 17 metrů srazili hosté na roh. Stejně tak skončila za okamžik na druhé straně akce Mičky. V 62. minutě na Rejtharův centr zleva nedosáhl „rybičkou“ Janeček a míč nestihl ani Černý. O tři minuty později mohli domácí vedení pojistit, když Černý perfektně našel Krumla, ten výborně zpracoval míč, uvolnil se, ale jeho střelu ze 14 metrů k pravé tyči brankář Konvalinka výborně vyrazil na roh. Ten rozehrál zleva Váchal, ale Schötterl hlavou mířil vedle vzdálenější tyče hostů. V 67. minutě zatáhl míč před šestnáctku hostů Schötterl, uvolnil se, ale jeho nedůrazná střela Konvalinku nepřekvapila. Po pěti minutách vznikl po Krumlově tr. kopu před brankou H. Huti závar, ale hosté se odkopem ubránili. Na druhé straně nebezpečně pronikl po levé straně Veselovský a domácí odvraceli jeho centr na roh. V 77. minutě poslal domácí Kruml perfektní křížnou přihrávku na nabíhajícího Schötterla, ten se uvolnil, jeho střelu zleva ze 14 metrů sice tečoval jeden ze soupeřových zadáků, ale míči v cestě do sítě nezabránil - 2:0. Deset minut před koncem si na Váchalův centr zleva naskočil Bočan, ale hlavou ze 7 metrů minul vzdálenější tyč soupeřovy branky. Poté měli šanci hosté, ale Cejthamrův průnik po pravé straně zakončený střelou z úhlu výborně zneškodnil Pejsar. V nastaveném čase zatáhl míč do šestnáctky hostů Schötterl, nezištnou a přesnou přihrávkou našel volného Kotlana, který volejem z 10 metrů upravil na konečných 3:0. Když si pak domácí brankář Pejsar poradil s Cejthamrovou střelou z úhlu zprava a rovněž i s tr. kopem Veselovského, bylo to v zápase vše a domácí si zaslouženě připsali tři body a pečetili tak své celoroční úsilí vytouženým postupem do I. A třídy.
Sestava Jiskry B: Pejsar—Dufek, Červený, Rejthar—Černý (82. Kotlan), Kruml (90. Major), Brichcín, Váchal, Janeček (77. Forst)—Bočan, Krakeš (46. Schötterl). Trenér: Ivan Major.