17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Sp. První Chodská Klenčí - Jiskra Domažlice B 4:2 (2:1)

Herní krizi rezervy Jiskry Domažlice nedokázaly zlomit ani čtyři posily z A týmu, které v neděli odpoledne vyběhly na trávník v Klenčí. Na to, do jaké míry se jednalo skutečně o posily si každý z návštěvníků zápasu udělal svůj názor, ale když se kanonýr Šot, který se 40 minut herně neprosadil nechal ve 42. minutě pro urážku rozhodčího vyloučit, těžko mluvit o posile… Obětavý Vojta Mifek, který nastoupil po těžkém divizním zápase ve Voticích, kde odehrál celý zápas a Václav Rada, který hrál 70 minut, sice odehráli své a nezklamali, ale je to ta nejlepší cesta posílení B mužstva? Mladí Kubica a Paluch, se kterým trenér počítal do základu přišli s tím, že jsou pod vlivem alkoholu, necítí se jít na hřiště a hned pokračovali ve své „jízdě“ k výčepu. Kde je ta fajn parta z minulé a začátku této sezóny? V mužstvu jen pár hráčů chce a dokáže na hřišti odevzdat maximum, ale to, jak je vidět nestačí. Trenér Major měl v kádru minimálně šest ofenzívních hráčů, ale žádného defenzívního na střídání…
Rezervě Jiskry patřila úvodní čtvrthodina, kdy soupeře přehrála a zaslouženě šla do vedení, ale potom se iniciativy chopili domácí a drželi ji až do 80. minuty. Závěr sice patřil hostům, ale ti mohli několikrát inkasovat z nebezpečných brejků a jen díky zahozeným tutovkám domácích se tak nestalo. Tečku za dobrým domácím výkonem udělal v 90. minutě vydařeným tr. kopem nejnebezpečnější hráč domácích Franek.
Ve 4. minutě našel hostující Šot centrem zprava Janečka, který míč posunul Schötterlemu, ale ten okamžik ke střele prováhal a nakonec mu míč sebral brankář Veber. V 6. minutě si postavil míč k tr. kopu domažlický Kruml a střelou ze 22 metrů k levé Veberově tyči poslal hosty do vedení – 0:1. O dvě minuty později trefil z tr. kopu hostující Šot jen zeď domácích hráčů a vzápětí zatáhl míč po pravé straně Mifek, ale jeho centr těsně před Šotem zachytil domácí gólman. V 15. minutě na druhé straně srazili domažličtí Čechův centr zprava na roh. Ten opakovaně rozehrál zleva Řezníček a nehlídaný Franek hlavou ze 4 metrů srovnal na 1:1. Od této chvíle byli domácí lepším týmem a větším pohybem a nasazením ovládli hru. V 19. minutě si s tr. kopem domácího Řezníčka poradil domažlický brankář Frei a o chvíli později po Frankově přihrávce zakončil svůj průnik domácí Housar střelou vedle pravé Freiovy branky. O čtyři minuty později na Hromníkův centr zprava jen těsně hlavou nedosáhl Franek. Ve 25. minutě musel sáhnout k faulu na nebezpečně pronikajícího domácího hráče stoper Rejthar a viděl žlutou kartu. Tr. kop rozehrál ze 22 metrů domácí Franek a hosté míč odvrátili hlavou těsně nad vlastní branku. Po třech minutách rozehrál další tr. kop klenečský Franek a Frei se při zkrocení míče zapotil. Po půlhodině hry zneškodnil domažlický brankář Frankovu střelu ze 30 metrů a další pokus domácího Hromníka zprava z úhlu srazili hosté na roh. Když ve 39. minutě stačili hosté srazit Čechův pokus, přišla 41. minuta a jako podle šablony domácí Řezníček rozehrál tr. kop, na míč si naskočil Franek a hlavou z 8 metrů pod břevno poslal zaslouženě domácí do vedení – 2:1. Ve 42. minutě neudržel nervy na uzdě hostující Šot a po urážce rozhodčího Kulhánka spatřil červenou kartu. V závěru poločasu ještě domažlický Váchal zamířil volejem z 18 metrů nad Veberovu branku a stejně tak skončil na druhé straně pokus domácího Hromníka zprava.
Úvod druhé půle byl poměrně vyrovnaný a na Psutkův tr. kop, který zneškodnil Frei, odpověděli hosté Schötterlovým centrem zprava, na který jen těsně nedosáhl nabíhající Bočan. O chvíli později na jedné straně skončil Frankův tr. kop na zdi domažlických hráčů a na straně druhé Krumlův tr. kop vyboxoval Veber. V 53. minutě překvapil všechny přítomné rozhodčí Kulhánek, když za běžný faul na půlce hřiště vytáhl pro domažlického Váchala rovnou červenou kartu! Jako kompenzaci za toto rozhodnutí pak zřejmě opět k překvapení všech nařídil pokutový kop za souboj domácího Psutky a domažlického Schötterla, který po vypíchnutí míče upadl. Ten s přehledem v 57. minutě proměnil Rejthar a srovnal na 2:2. Hosté se však neradovali dlouho, protože hned v 60. minutě našel Franek nabíhajícího Čecha, který zleva prostřelil domažlického brankáře a poslal domácí opět do vedení – 3:2. Po této brance se domažličtí ve snaze o vyrovnání i v dvojnásobném oslabení tlačili dopředu, ale tím připravili živnou půdu pro nebezpečné brejky domácích. V 63. minutě šel míč po ose Vejmelka – Čech – Hromník, který volejem z šestnáctky minul levou Freiovu tyč. Hosté kontrovali o dvě minuty později tr. kopem Krumla, který však z 25 metrů minul pravou Veberovu šibenici. V 71. minutě stačili centr domácího Čecha zleva odvrátit hosté nad vlastní branku. V 78. minutě poslal domácí P. Holar do brejku Vojtu, který však svoji tutovku zazdil střelou ze 14 metrů vedle levé Freivy tyče. O dvě minuty později se hosté ubránili po závaru před svojí brankou odkopem na roh. Pět minut před koncem vyrazil Rejtharův tr. kop ze 17 metrů výborně Veber a z protiútoku se dostal do dalšího brejku domácí Vojta, ale sám proti Freiovi ani tuto vyloženou šanci nedal a míč skončil vedle pravé tyče domažlické branky. Když pak další tr. kop domažlického Rejthara domácí odvrátili na roh, stejně jako centr Bočana o chvíli později, přišel pro hosty další trest. V 90. minutě si míč k tr. kopu postavil ve vzdálenosti 23 metrů domácí Franek a vydařenou střelou do pravého horního rohu nedal Freiovi šanci – 4:2.

Sestava Jiskry B: Frei – Dufek, Rejthar, Zdráhal (59. Forst) – Váchal – Mifek (46. Brichcín), Kruml, Rada (46. Bočan), Janeček –Schötterl (70. Krakeš), Šot. Trenér: Ivan Major.