Kalendář

<< srpen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Novinky

1. kolo soutěží

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALSpanilá jízda staré gardy Jiskry se konala, ale bohužel ne na dalkingském pažitu, nýbrž až v klubové společenské místnosti!

AH Dalking vs. SG Jiskra Domažlice 1:1 (0:1) 

V pátek 22. 05. 2009 zajela stará garda Jiskry do nedalekého bavorského Dalkingu za účelem sehrání odvetného přátelského zápasu s tamními seniory. Snad pod dojmem sebeuspokojení, či vědoma si výsledku z utkání na domácím umělohmotném pažitu, kdy se skóre zastavilo na neuvěřitelných 13:3 pro Chody, začala Jiskra pomalu, bez pohybu a bez myšlenky, tedy myšlenka občas i byla, zejména u špílmachra, ale její provedení už se na hony vzdalovalo původní představě, a pomalu a jistě přenechala aktivitu domácím, kteří šli do zápasu s odhodláním neumožnit dvojciferné střelecké hody hostů. Je nutno dodat, že citelně chyběly stálé opory a to zejména dirigent obrany Pavel Stauber, ostrostřelec Kruml a rychlonožka Foldyna, soupeři přezdívaný Láďa Motorka. Na soupeře neplatil ani obávaný „pressing“ vedený zcela osamoceným Mírou Hojdou a ke škodě věci často jen verbálně. Po té, co uvedený borec zjistil, že ve svých forčekingových hrátkách nenajde příliš mnoho spolubojovníků, vysvlékl dres, přelezl zábradlí a jal se počítat letadla nad bavorským nebem. „Pressa“ se dočkal až při společné večeři. Jediným světlým bodem byla akce po ose Ivan Rybár – Jirka Palovič, kdy prvně jmenovaný vysunul kolmicí rychlonohé útočníka, který svůj životní úprk zakončil střelou k tyči. Domácí srovnali ve druhém poločase a od nečekaného vítězství je odřízl výtečnými zákroky Pavel Rybár. Slušný výkon podal v týmu hostí snad jen Míra Kůgel. 
Aktivitu převzali hosté až při večeři, kde se znovu a znovu rozebíralo, jak by se zápas vyvíjel kdyby...Jenže na kdyby se nehraje ani ve fotbale a kdyby se Chodové zcela zbytečně nepouštěli do místně oblíbené pálenky zvané Obstler, nemuseli by se dočkat v ranních hodinách vřelých slov z úst organizátora pana Schlechta, máme vás už plné zuby, už by jste se mohli také vydat na cestu domů, my musíme zítra na rozdíl od vás zítra zase pracovat! Výlet do Dalkingu byl velmi úspěšný pouze na společenské úrovni, neboť zástupci Jiskry přislíbili účast na výroční slavnosti založení klubu na počátku července tohoto roku a pan Schlecht vystupující již 30 let při průvodu historických osobností v rámci nejstarší dívadelní slavnosti v SRN, tedy Skolení draka, jako Jan Žižka z Trocnova „naverboval“ do své doprovodné družiny dva zástupce ze staré gardy Jiskry. Je tedy dost možné, že bude-li někdo postrádat při příštím zápase starých pánů ofenzivní „esa“ Vlčka s Majorem, jsou tou dobou možná na jezdeckém výcviku někde v okolí Dalkingu.

Stará garda Jiskry domažlice:
Pavel Rybár – Pavel Volf, Míra Kůgel, Jarda Pavlíček, Stefan Sculák – Tonda Vlček, Hynek Berka, Láďa Brichcín, Jirka Palovič – Ivan Major, Míra Hojda.

Ivan Major