14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Jiskra Domažlice - FK Meteor Praha VIII 2:1 (0:1)

Ve 26. kole divizní skupiny A hostila Jiskra Domažlice na svém stadionu svého tabulkového souseda – celek Meteoru Praha VIII. Vyrovnaný zápas podtrhoval umístění obou soupeřů v tabulce. Jiskra měla sice chvílemi nepatrnou územní převahu, ale její hra končila před šestnáctkou soupeře a dobře fungující obrana Meteoru ji dlouho do šance nepustila. Více fotbalových zážitků nabídl druhý poločas, kdy se domácí snažili o zvrat v utkání a několikrát se dostali k ohrožení soupeřovy branky. Jejich úsilí bylo nakonec korunováno úspěchem.
V 7. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti domácí Mužík, brankář Caudr míč neudržel, ale dobíhající Šot z těžkého úhlu zprava, mezi tyče míč nenasměroval. O tři minuty později si Mleziva na druhé straně poradil s Birhanzlovým centrem Ve 14. minutě zatáhl míč po levé straně domácí Hudec, našel nabíhajícího Šota, ale jeho tvrdý volej ze 14 metrů skončil na těle soupeřova zadáka. O tři minuty později si hostující Daňhel nerozuměl se svým brankářem a všichni napjatě sledovali, jak se jeho malá domů kutálí k levé tyči Caudrovy branky, ale gólman nakonec stačil míč odvrátit do autu. Když si ve 23. minutě pražský brankář vyboxoval Mužíkův tr. kop, zahřmělo ve 27. minutě na druhé straně, kde vyhrál vzdušný souboj s Hudcem hostující Nejepsa, udělal kličku Mlezivovi a do odkryté branky zaznamenal úvodní gól - 0:1. O minutu později zrazili hosté Mifkův centr zprava na roh, ve 39. minutě si s Mužíkovým centrem poradil Caudr a těsně před obrátkou skončil Mifkův průnik jen dalším rohovým kopem domácích.
Do druhého poločasu nastoupil místo Cihláře v domácím celku Černý a domácí začali aktivně. Nejprve hosté odvrátili Hudcův tr. kop ze 25 metrů a následně i Mifkův průnik po pravé straně, zakončený centrem. Na druhé straně si s tr. kopem Fíčka poradil Mleziva a vzápětí zastavil Kasmanův průnik jen za cenu rohu Tesař. V 50. minutě stačil Caudr vyboxovat Mužíkův tr. kop ze 30 metrů a na druhé straně musel zasahovat Mleziva před nabíhajícím Nejepsou. K vyrovnání měli domácí blízko v 54. minutě, kdy svoji sólovou akci zakončil střelou ze 16 metrů Mifek, míč se odrazil k Šotovi, jehož pohotová rána volejem z otočky orazítkovala pravou Caudrovu tyč a hosté odvrátili míč na roh. Ten zleva rozehrál Hudec, míč se odrazil k Černému, jehož bomba volejem ze 17 metrů však skončila na těle hostujícího zadáka. V 56. minutě napřáhl zleva z úhlu hostující Omcirk, ale z 15 metrů Mlezivovu branku přestřelil. Po hodině hry našel domácí Černý Hudce, ale jeho střelu ze 23 metrů zneškodnil Caudr. O chvilku později musel na druhé straně před nabíhajícím Omcirkem míč hlavou odvracet dobře vybíhající brankář Mleziva. V 65. minutě odcentroval zprava Bublík, ale Šot místo aby přenechal míč lépe postavenému Bahledovi, jej poslal hlavou ze 14 metrů vedle vzdálenější Caudrovy tyče. O čtyři minuty později měla Jiskra obrovskou šanci vyrovnat, když se do pokutového území vřítil Černý a Kasman jej zezadu fauloval, postavil si míč na značku pokutového kupu Šot. Jeho nevydařenou střelu doprostřed branky však Caudr vystihl a bylo po šanci. V 73. minutě pronikl hostující Kasman po levé straně, ale jeho střelu z úhlu stačili domácí zblokovat na roh. O tři minuty později rozehrál domažlický Mužík tr. kop z 25 metrů, před Caudrem vznikl závar, ve kterém se nejlépe zorientoval Bublík a zblízka dopravil míč do Caudrovy sítě. Hosté protestovali, že bylo hráno rukou, ale verdikt rozhodčího byl jasný - 1:1. V 81. minutě po centru hostujícího Hrušky zleva, odvrátil míč těsně vedle vlastní branky Bublík. V 86. minutě rozehrál další tr. kop domácí Mužík, míč doletěl k Bublíkovi který volejem ze 3 metrů poslal domácí do vedení - 2:1. V 89. minutě přestřelil z těžkého úhlu hostující Birhanzl domácí branku a na druhé straně si s Mužíkovým tr. kopem poradil Caudr. V nastavení pak ještě zamířil ze 30 metrů hostující Čmejla vedle vzdálenější Mlezivovy tyče a to bylo v zápase vše.
Sestava Jiskry:
Mleziva - Mifek, Paul, Tesař, Hudec - Bublík, Rada (58. Mašek), Mužík, Cihlář (46. Černý) - Šot, Bahleda (90. Štolka). Trenér: Milan Dejmek.
Branky: 28. Nejepsa - 77., a 86. Bublík. ŽK: 1:3. Rozhodčí: Milan Vrzal. Diváků: 350.