10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Sokol Postřekov - Jiskra Domažlice B 1:1 (1:0)

K okresnímu derby zajížděla domažlická rezerva v neděli 17. května na hřiště 4. celky tabulky - do Postřekova. Po nepřesvědčivých výkonech lídra tabulky v posledních třech zápasech nejel na hřiště soupeře jako jasný favorit, ale hráči si byli vědomi, že ztráta dalších bodů by se jim mohla při konečném účtování vymstít. Rychlá branky je však uklidnila a po vyrovnané čtvrthodině převzali hosté iniciativu a jen dvě tyče a kvalitní výkon brankáře Noska, udržely domácím pouze jednobrankové manko. V úvodu druhé půle začali aktivněji domácí, ale Jiskra brzy hru opticky vyrovnala. V závěru se domácí tlačili ve snaze o vyrovnání do útoku a vysunutá obrana byla jak stvořená pro brejky. Bohužel domažličtí střelci dnes mušku nenašli, neproměnili ani nejvyloženější šance a tak přišel v nastavení trest v podobě domácího vyrovnání.
Již ve 3. minutě zatáhl míč po pravé straně hostující Váchal, centrem našel Kotlana, ten míč sklepl pro nabíhajícího Bočana, jehož přesná střela z šestnáctky k pravé Noskově tyči znamenala vedení 1:0. Domácí gól nepoložil, ale ze dvou rohů nic nevytěžili Polákův centr hosté odvrátili na roh, který rozehrál zleva Beroušek na Jasana, jehož volej ze 20 metrů skončil vedle domažlické branky.V 10. minutě přestřelil Pejsarovu branku z 18 metrů zprava Tauer a po chybě hostující obrany se o chvilku později k míči dostal Královec, ale Pejsar pádem pod nohy nebezpečí zažehnal. Ve 13. minutě se po prvavé straně prodral hostující Váchal, ale na jeho střílený centr jen o kousek bráněný Bočan před malým vápnem nedosáhl. O minutu později si míč k tr. kopu postavil na vzdálenost 25 metrů domažlický Kruml a vydařenou střelou orazítkoval levou Noskovu tyč. V 16. minutě našel Váchal nabíhajícího Krumla, ale jeho volej ze 23 metrů srazili domácí na roh. O tři minuty později napřáhl opět Kruml, míč se odrazil ke Kotlanovi, ten vyslal technikou střelu přes hlavu, míč trefil ruku jednoho z domácích zadáků, ale penalta se napískala. Jiskra byla v této fázi hry aktivnější, ale nedařilo se jí v koncovce. Ve 21. minutě našel domažlický Kotlan Váchala, ale jeho volej ze 23 metrů minul pravou Noskovu šibenici. O tři minuty později musel na druhé straně pod nohy nabíhajícímu Polákovi, aby zažehnal nebezpečí. Ve 25. minutě našl zpětnou přihrávkou hostující Paluch nabíhajícího Kotlan, ale jeho volej z šestnáctky stačil výborně Nosek vyrazit. Vzápětí se Kotlan uvolnil centrm zprava našel volného Krumla, ale ten ve vyložené šanci ze 12 metrů zleva trefil jen břevno domácí branky. Ve 32. minutě stačil včasným vyběhnutím Nosek zachytit míč před nabíhajícím Kotlanem a na druhé straně Beroušek ze 25 metrů z tr. kopu minul Pejsarovu branku. Ve 36. minutě našel domažlický Paluch nabíhajícího Kotlana, ten uvolnil kolem dvou obránců, ale než stačil vystřelit, domácí mu míč odkopli.O dvě minuty později poslal Kotlan dopředu Bočana, ten se dostal mezi dva obránce a střelou v pádu z 15 metrů minul levou Noskovu tyč. Pět minut před obrátkou vznikla před Noskem po Paluchově tr. kopu nepřehledná situace, ale domácí gólman byl nakonec u míče včas. Ve 41. minutě vyslal hostující Kruml dopředu nabíhajícího Kotlan, ten se dostal sám proti Noskovi, měl však k míči o půl kroku dál než by potřeboval proto stačil vystřelit ze 14 metrů jen špičkou kopačky a trefil dobře vybíhajícího Noska. O dvě minuty později se uvolnil Paluch, ale jeho střela ze 22 metrů mířila nad domácí branku. Těsně před přestávkou stačil dobře pozičně hrající Nosek odkopnout míč před nabíhajícím Kotlanem a poté si poradil s tr. kopem Janečka.
Do druhé půle nastoupili aktivněji domácí a hned ve 47. minutě se dostal po Jasanově centru zprava ke střele Beroušek, ale ze 17 metrů otřel míč jen o břevno Pejsarovy branky. Ve 49. minutě rozehrál tr. kop ze 30 metrů domažlický Kruml, míč sice skončil těsně vedle pravé Noskovy tyče, ale domácí gólman si o háček na síť rozbil hlavu a musel se po ošetření nechat odvézt sanitou. Pokud si hosté mysleli, že s náhradním brankářem Paidarem bude branka domácích snadněji překonatelná, brzy se přesvědčili, že tomu tak není. V 59. minutě pronikal domažlický Kotlan do šestnáctky domácích, ti míč odvrátili na roh, ale zraněný sval domažlického útočníka vyhnal na střídačku. Po čtvrthodině začínali mít domácí navrch. Nejprve rozehrál Beroušek rohový kop, míč u bližší tyče tečoval Tauer, ale domažličtí odvrátili na roh. Ten rozehrál zprava opět Beroušek, míč se odrazil ke Královcovi, který volejem z 8 metrů minul pravou Pejsarovu tyč. V 62. minutě si s hlavičkou domácího Jasana poradil Pejsar a na druhé straně další Krumlův pokus ze 25 metrů skončil těsně nad Paidarovou brankou. O pět minut později se k nebezpečné střele zleva ze 17 metrů dostal domácí Vyskot, ale Pejsar míč vytlačil na roh. Domácí stále ohrožovali branku hostů, ale po Vyskotově tr. kopu hlavičkoval z 10 metrů Královec vedle pravé Pejsarovy tyče. Domácí se přibývajícími minutami tlačili stále více dopředu a vysunutá obrana volala po brejcích. Jeden se domažlickým podařil v 73. minutě, kdy poslal Krakeš dopředu Bočana, ale ten akci zakončil střelou z otočky z 15 metrů vedle domácí branky. Jen o minutu později zatáhl míč po levé straně Bočan, uvolnil se a přihrál zpět nabíhajícímu Janečkovi, ale ten poslal volej z 10 metrů nad postřekovskou branku. O čtyři minuty později poslal Krakeš do vyložené šance Bočana, ten se dostal sám proti Paidarovi, ale ze 12 metrů trefil jen tělo dobře vybíhajícího gólmana. V 79. minutě našlápl po pravé straně domažlický Krakeš, ale místo vniknutí do šestnáctky se před ní zastavil a poté místo přihrávky na nabíhající spoluhráče volil nedůraznou a nepřesnou střelu.Domácí se snažili dostávat do šancí centry do šestnáctky, ale s těmi si poradil Pejsar a na druhé straně byla domácí obrana notně děravá. V 87. minutě se do šance dostal hostující Krakeš, ale o míč nakonec přišel a na druhé straně se do šance dostal Závodný, Pejsar však jeho střelu z úhlu zleva výborně vyrazil na roh. V 90. minutě se do další vyložené šance dostal domažlický Krakeš, ale sám proti Paidarovi střelou ze 14 metrů trefil opět pouze tělo výborně vybíhajícího gólmana. Ve druhé minutě nastavení pronikl po pravé straně hostující Forst, centrem našel volného Krakeše, který však z 10 metrů zazdil další tutovku, když trefil opět pozičně výborně hrajícího Paidara. Když pak v 94. minutě zamířil volejem vedle postřekovské branky Váchal, přišla v další minutě akce domácích a nepřehledná situace před Pejsarem, k míči se dostal Jasan, který střelou z 10 metrů srovnal na 1:1. Hosty tak mohly dvojnásob mrzet všechny neproměněné šance zápasu.

Sestava Jiskry B: Pejsar - Dufek, Rejthar, Zdráhal - Paluch (64. Krakeš), Váchal, Kruml (93. Malý), Brichcín, Janeček - Bočan, Kotlan (60. Forst).