17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Tachovu se po výhře zase lépe dýchá

Plzeň - S pocitem, že vezou zlatý poklad, odjížděli fotbalisté tachovského nováčka v sobotu z Vejprnic!

Derby vyhráli 2:0, získali nesmírně cenné tři divizní body a v boji o záchranu se jim o něco lépe dýchá. Přitom první poločas nebyl v jejich podání nic moc.
Malý sice trefil tyč vejprnické svatyně, pár šancí zůstalo nevyužito, ale jinak hosté nijak neoslňovali.
„Herně se nám vůbec nedařilo. O přestávce ale přišla v kabině bouřka a tým se potom zvedl,“ konstatoval vedoucí tachovského mužstva Jan Vydra.
Malý přihrál Braunovi na vedoucí gól a záhy přišla další velká šance Tachova. Za zákrok na Malého nařídil sudí penaltu, ale Čížek na brankáře Hajžmana nevyzrál.
Tachovští se dál dostávali do šancí, výhru však jistili až osm minut před koncem, kdy po zákroku Hajžmana další penaltu už Malý proměnil. Před tím ale vejprnický Rada nastřelil tyč!
„Za druhou půli jsme si výhru zasloužili,“ tvrdil Vydra.
Nepochybovali o tom ani Vejprničtí. „Hosté se častěji dostávali do brankových šancí,“ přiznal domácí sekretář Milan Radimák.
Vejprnice jsou prvním sestupujícím z divize, zachránit se nemůžou už ani teoreticky!

Třetí porážku v řadě zažili borci Domažlic. Po dvou selháních venku padli tentokrát s Prachaticemi i před vlastními fanoušky. Oslabené mužstvo bez Strejce, Šmirkla, Cihláře a Černého však v první půli překvapilo.
Šot vstřelil vedoucí gól a náskok domácích mohl být i vyšší. „Hned v první minutě měl dát gól Bublík a přišly ještě další šance,“ povzdechl si domažlický trenér Milan Dejmek.
Po obrátce se však začala karta obracet. Blízko gólu byl ještě Bahleda, ale to se už Jihočeši notně tlačili do útoku. „Dlouho jsme dobře bránili, ale v závěru jsme udělali dvě chyby a pokaždé jsme inkasovali,“ konstatoval smutně Dejmek.
Prachatický Červenka totiž čtyři minuty před koncem vyrovnal a v nastaveném čase trefil výhru 2:1. Jihočeši mohli jásat.
Oslabený celek domácích se zřejmě bude potýkat s absencemi i nadále. „U většiny hráčů jde o vleklejší zranění. Teď třeba po dlouhé době zasáhl do utkání v jeho průběhu Paul,“ říkal Dejmek.

Předposlední tým Klatov podruhé za sebou prohrál, po devítce inkasované na Meteoru tentokrát doma. Už během první půle si nechal od Votic nastřílet čtyři góly a po obrátce Pavlík jen korigoval na 1:4.
„Opět jsme měli problémy se sestavou a museli nastoupit kluci z béčka. V první půli jsme absolutně nedodržovali taktické pokyny, dělali jsme chyby a soupeř nás trestal,“ viděl úvodní část klatovský kouč Jiří Toman.
Druhé dějství už bylo z pohledu domácích příznivější. „Začali jsme hrát aktivně, snížili, alo o výsledku už bylo stejně rozhodnuto,“ litoval klatovský trenér.