10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jiskra Domažlice - Tatran Prachatice 1:2 (1:0)

Po dvou utkání hraných na hřišti soupeřů se Jiskra Domažlice představila v sobotu 9.5.2009 na domácím stadionu, když hostila třetí celek tabulky - Tatran Prachatice. Domácí ovšem do zápasu nastupovali značně oslabeni, protože k dlouhodobě zraněným Šámalovi a Vackovi, přibyli další marodi - obránci Cihlář, Šmirkl a Strejc, které na marodce doplnil záložník Černý. Trenéru Dejmkovi nebylo v této situaci co závidět. Přesto všichni, kteří nastoupili v základní sestavě podali bojovný výkon a nikdo nemůže říci, že by zápas odchodili. Ke konci se však s ubývajícími silami nechali zatlačit před své pokutové území a stejně jako v Milevsku inkasovali v samotném závěru branky, které je připravily o všechny body.
Úvodní čtvrthodinka patřila domažlickým, ale po Mužíkově centru nedůraznou Bublíkovu střelu vyrazil prachatický brankář Hrubý, hosté míč odkopli k Maškovi, ale i jeho ránu ze 7 metrů stačil výborně Hrubý vytlačit na roh. Ten rozehrál zleva Mužík, míč se dostal ke vzdálenější tyče, kde jej Tesař volejem poslal těsně vedle levé prachatické tyče. V 6. minutě srazili hosté Maškův centr zprava na roh, který rozehrál Hudec, míč se odrazil k Bahledovi, ale tomu střela z 15 metrů nesedla a hosté míč odvrátili. O tři minuty později zahrozili poprvé hosté, ale s Kováčikovou střelou si Mleziva poradil. V 16. minutě měli první šanci hosté, když po Babkově rohovém kopu poslal volejem míč ze 14 metrů nad Mlezivovu branku Tobiáš. Aktivita domácích polevila a hosté hru postupně vyrovnali. V 18. minutě Mleziva zneškodnil Janouškův volej z 18 metrů a o chvíli později musel odkopem před dobíhajícím Červenkou zachraňovat svoje čisté konto. Ve 25. minutě rozehrál domácí Mužík rohový kop zleva, míč hlavou posunul Bublík a u vzdálenější tyče jej tělem srazil těsně vedle tyče Tesař. Po půlhodině hry musel Mleziva na zem, aby zachránil situaci před dotírajícím Kováčikem a ve 35. minutě domácí gólman své mužstvo podržel, když nadvakrát zneškodnil střelu nehlídaného Červenky z 8 metrů, po Bednárově centru. O dvě minuty později poslal hlavou hostující Babka obloučkem malou domů tak nešťastně, že se k míči dostal nejdříve Šot a hlavou kolem vybíhajícího Hrubého z 10 metrů poslal domácí do vedení - 1:0. Ve 39. minutě prodloužil tr. kop Mužíka domácí Bublík hlavou jen vedle vzdálenější tyče prachatické branky a na druhé straně si Mleziva poradil s tr. kopem Babky i s centrem Bednára.
V úvodu druhého poločasu poslal Mužíkův tr. kop hlavou z 8 metrů vedle Hrubého branky Bahleda a na druhé straně po Ryšánkově centru mířil volejem v běhu ze 7 metrů hostující Červenka vedle pravé Mlezivovy tyče. V 57. minutě nasměroval střílený Kaczkův centr zleva volejem z 15 metrů nad domácí branku Janoušek. Po hodině hry vybojoval ve středu pole míč domácí Mužík, postupoval s nám k brance soupeře, našel nabíhajícího Maška, ale ten místo přihrávky před branku vystřelil a zprava ze 17 metrů Hrubého branku přestřelil. V 72. minutě se pěkně uvolnil domažlický Bahleda, centrem našel nehlídaného Mužíka, ale jeho nedůrazný volej z 15 metrů srazili hosté. O minutu později zahodil tutovku Bahleda, když jej do brejku poslal Mužík, ale domácí útočník trefil ze 14 metrů jen tělo vybíhajícího Hrubého a hosté míč odvrátili na roh. V 77. minutě zahrozili hosté, kteří stále více tlačili domácí před jejich šestnáctku, ale gól dosažený Janouškem ještě pro ofsajd neplatil. O dvě minuty později se po Ryšánkově rohovém kopu zprava dostal míč ke vzdálenější tyči, kde jej volejem poslal vedle bližší tyče domažlické branky Janoušek. V 81. minutě měl se střelou hostujícího Košíka plné ruce práce Mleziva a na druhé straně těsně nedosáhl na Bahledův centr zprava nabíhající Schötterl, který byl před malým vápnem dobře bráněný. Pět minut před koncem vznikl po Kováčikově centru před domácí brankou zmatek, ale Jiskra nebezpečí ještě zažehnala odkopem. V 86. minutě přinesl sílící tlak hostům úspěch, když Kaczkův centr našel na pravé straně nabíhajícího Červenku, jehož pohotovou střelu z 10 metrů sice Mleziva reflexivně vyrazil, ale míč přesto doplachtil do jeho branky - 1:1. V 90. minutě se ke střele z 15 metrů dostal domácí Janeček, ale Hrubý míč vyrazil a následně jej těsně před dobíhajícím Bublíkem zachytil. V nastaveném čase prošel snadno rozhozenou domácí obranou po levé straně Kaczko, centrem našel nehlídaného Červenku, který ze 14 metrů přidal svůj druhý gól a stav zápasu otočil na 1:2.
Sestava Jiskry: Mleziva - Mifek (69. Paul), Štolka, Tesař, Hudec - Mašek, Rada, Mužík, Bublík - Šot (46. Schötterl, 83. Janeček), Bahleda. Trenér: Milan Dejmek.