16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Derby skončilo bez branek

Prachatice - Ačkoli měl Tatran po celý zápas mírnou převahu a nastřelil dokonce dvě břevna, z vítězství se nakonec radovat nemohl. Divizní derby tak skončilo remízou 0:0.

BEZ BRANEK. V jihočeském divizním derby se Tatran rozešel s Třeboní bez branek.
Domácí fotbalisté do zápasu s Třeboní vstoupili daleko aktivněji. V 8. min. se po rychle rozehrané standardní situaci dostal ke střele domácí útočník Kováčik, jehož střela ale mířila přesně do náruče brankáře. Zanedlouho se Tatran dostal k další střele. Tentokrát zkoušel štěstí Janoušek, který ale nemířil přesně. Úvodní tlak domácích pak vyvrcholil v 18. minutě, kdy nejprve Kaczko našel svým centrem Tobiáše, který přiklepl k úplně volnému Košíkovi. Ten z první tvrdě vystřelil, ale bohužel pro domácí trefil jen břevno hostující svatyně. Za deset minut nebezpečně hlavičkoval domácí Červenka, ale ani on nenašel recept na vstřelení prvního gólu. Třeboňští neustále bránili a domácí branku ohrožovali spíše sporadicky. Ve 41. min. se domácím naskytla další obrovská příležitost. Po rychlé akci se míče zmocnil Kaczko a prudkou střelou opět nastřelil jen břevno. K odraženému míči se dostal zkušený Babka, ale i jeho střelu hostující brankář Skála zneškodnil. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

„Myslím si, že po celý první poločas jsme předváděli lepší fotbal než hostující Třeboň. Neustále jsme se tlačili před hostující branku, ale bohužel jsme opět nedokázali proměnit své vyložené šance. Dvakrát jsme svého soupeře opravdu zmáčkli. Z tohoto tlaku jsme ale dokázali vždy jen nastřelit břevno,“ zhodnotil první půli domácí trenér Josef Veselý.

Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva na velmi promočený terén, jelikož o přestávce se nad Prachaticemi prohnala bouřka, která s sebou přinesla silnou průtrž mračen. „Trávník ve druhé půlce nebyl zrovna ideální. Hráči často klouzali a fotbal už nebyl tak atraktivní jako v předešlé části,“ uvedl Veselý.

Druhý poločas začala obě mužstva velmi opatrně a první velká šance tak přišla až v 58. minutě, kdy se na hostujícího brankáře Skálu řítil úplně sám Košík. Skvělý obranný zákrok ale předvedl obránce Bláha, který Košíkovi těsně před střelou vypíchl míč na roh. Po hodině hry se připomněli hosté, ale jejich šanci zneškodnil skvělým vyběhnutím brankář Hrubý. Za šest minut se dostal k přízemní střele Kováčik, ale jeho pokusu chyběla přesnost. V 74. min. Třeboň zahrávala rohový kop. Nejvýše se dostal Procházka, který jen těsně minul Hrubého branku. V 82. min. zkoušel zápas rozhodnout střídající Bednár, ale jeho střela šla vysoko nad hostující branku. Konec zápasu pak nepřinesl žádnou vyloženou šanci. Prachatice tak pouze remizovaly s Třeboní 0:0.

„Nemohu být spokojen ani s výsledkem, ani s předvedenou hrou. Musíme začít proměňovat své šance, jelikož bez vstřeleného gólu se prostě vyhrávat nedá,“ uzavřel zklamaně Veselý.