13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Slavoj Stod - Jiskra Domažlice B 7:2 (2:0)

Zajímavý duel slibovalo 19. kolo I. B třídy skupiny A, když na hřiště třetího Stoda zajížděl lídr tabulky, domažlická rezerva. Ta však je po rychlých změnách trenérů v herním útlumu, což předvedla v Konstantinových Lázních a nejvěrnější fanouškové čekali, že v tomto utkání se již představí opět v dobrém světle. Bohužel toto očekávání se nenaplnilo, Jiskra měla aktivitu na kopačkách jen první čtvrthodinu a po inkasované brance postupně hru začali ovládat domácí. Ukázalo se, že rezervě nechybí jen aktivní přechod do útoku, ale v žalostném světle se ukázala jak záložní řada, tak především celá defenzíva. Výkon žádného domažlického hráče nesnese přísnější měřítko a tak proti technicky a rychlostně dobře vybavenému soupeři s několika zkušenými oporami, jdoucímu důrazně za vítězstvím, neměla složitá a neefektivní hra nejmenší šanci. Za celý zápas přišly z druhé vlny jen tři kvalitní přihrávky za obranu soupeře a byly z toho dva góly v síti domácích.
V úvodu zápasu byla Jiskra aktivnější, ale s Paluchovou střelou z 18 metrů si Čermák poradil. Poté dvakrát zahrozili domácí, ale jejich centry stačili domažličtí odvrátit. Ve 14. minutě se po nepřehledné situaci před stodskou brankou dostal ke střele Paluch, ale domácí míč zblokovali. O minutu později prošel domácí Hruška po levé straně, centrem našel nekrytého Pleiznera, ten udělal kličku brankáři Freiovi a do odkryté branky poslal domácí do vedení. Než se stačili hosté otřepat. rozehrál Dlouhý tr. kop zleva ze 23 metrů, míč před Freiem nešťastně tečoval Dufek a domácí vedli 2:0. To stodské posadilo do sedla a Jiskra jen těžko chytala dech. Ve 22. minutě se k centru domácího Pleiznera ve skluzu dostal Hruška, ale jeho střelu z 8 metrů Frei skvěle vyrazil na roh. Ten rozehrál zprava Dlouhý, ale nehlídaný Říha hlavou domažlickou branku přestřelil. Ve 26. minutě utekl po pravé straně domácí Snášel, jeho střelu z úhlu ze 12 metrů stačil Frei vyrazit k Hruškovi a jeho pohotovou střelu z 10 metrů nadvakrát domažlický gólman výtečně zneškodnil. Ve 34. minutě pronikl na druhé straně zleva Janeček, ale jeho centr srazili domácí na roh. O dvě minuty později se dostal k centru zleva stodský Pleizner ale s Hruškovou hlavičkou z 8 metrů si Frei poradil. Poté si s Janečkovým centrem na jedné a s Dlouhého střelou na druhé straně poradili oba brankáři. Domácí měli blízko k dalšímu gólu ve 44. minutě, kdy se sám proti Freiovi objevil po Říhově přihrávce Hruška, ale ten ze 16 metrů těsně minul levou tyč hostů. Poté ještě zamířili nepřesně Váchal na jedné a domácí Pleizner na druhé straně. Minutu před obrátkou viděl druhou žlutou kartu hostující Paluch a musel do sprch. Když domácí Pleizner z úhlu zleva Freiovu branku přestřelil, bylo to v první půli vše.
Hned v úvodu druhé půle mohli hosté zápas zdramatizovat, protože po Krakešově vysunutí se dostal sám proti Čermákovi Bočan a z 15 metrů bezpečně snížil – 2:1. Drama se však nekonalo, protože v 53. minutě při tr. kopu domácích fauloval v pokutovém území hostující Váchal a z pokutového kopu si dovolil stodský Dolejší „vymést pavučinu“ Freiovy branky – 3:1. Aby toho nebylo málo, o dvě minuty později „namazal“ Rejthar Dlouhému a ten sám proti Freiovi neuspěl, když mu domažlický gólman doslova sebral míč z nohy. Když se nepodařilo jednou, podařilo se podruhé. Tentokrát daroval při rozehrávce míč Pleiznerovi Brichcín, zkušený domácí útočník obešel Freie a do odkryté branky zvýšil – 4:1. Na druhé straně stačil Čermák vyrazit na roh tr. kop Váchala. Hosté znervózněli natolik, že na další gól domácím „namazal“ Forst, otálející s rozehrávkou až mu míč sebral Hruška a ze 14 metrů zleva zvýšil na 5:1. Čtvrthodinu před koncem domácí odvrátili Forstův centr zprava a vzápětí si za záda domácích obránců na míč naběhl domažlický Váchal, obešel Čermáka a střelou z neskutečného úhlu zleva ze 12 metrů snížil na 5:2. Zmatek před domácí brankou o chvíli později skončil pouze rohem, ale hosté jej nezužitkovali a tak jim domácí vzápětí předvedli, jak se to dělá – rohový kop rozehrál zprava Dlouhý, na míč si u vzdálenější tyče naskočil nehlídaný Snášel a hlavou z 6 metrů zvýšil na 6:2. Když pak byl za zbytečný faul, vyloučen domažlický Kubica, jeho faul potrestal z nařízeného tr. kopu Dlouhý, který ze 22 metrů stanovil konečný účet na 7:2.
Sestava Jiskry B: Frei – Dufek, Rejthar, Zdráhal (46. Neumann) – Brichcín – Bočan, Váchal, Paluch, Janeček (46. Forst) – Krakeš, Kotlan (56. Kubica). Trenér: Ivan Major.
ŽK: 2:5, ČK: 0:2 (Paluch, Kubica). Rozhodčí:Kohout.