16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

I v deseti dokázala Admira otočit zápas

Hřiště v pražských Kobylisích hostilo 22. kolo divizní skupiny A. Domácí Admira Praha (10.) přivítala čtvrtou Jiskru Domažlice.

Admira Praha – Jiskra Domažlice 2:1 (0:0)
V prvním poločase si hosté z Domažlic vytvořili několik slibných šancí, které však nedokázali proměnit. Ke gólovkám se tak postupně dostali Martin Šot či Zbyněk Černý, ale domácího brankáře Michala nepřekonali. Hosté ohrozili domažlického Mlezivu jen jedenkrát.
V druhém poločase se konečně začali dít věci. V 50. min. rozhodčí Čurda vyloučil domácího kapitána Kolína za faul na Mužíka a v 61. min. se po faulu na Černého kopal trestný kop. Ten bezpečně zužitkoval Petr Mužík - 0:1.
Vyloučení kuriózně pomohlo domácímu celku, který poté hýřil aktivitou. Hosté mohli své vedení zvýšit v 60. min., kdy byl před gólmanem osamocený Sot, ale nestačil hlavičkou zakončit. O deset minut později utekl domácí obraně Michal Bublík a střelu brankář Michal vyrazil na roh. V 82. min. Domažličtí špatně rozehráli a do vápna se dostal útočník Admiry, kterého atakoval jeden z domažlických obránců a rozhodčí Čurda nařídil pokutový kop. Ten domácí Šimáček bezpečně proměnil - 1:1.
Pohroma pro Domažlické přišla v 88. min., kdy domácí Sailer rozehrál trestný kop a trefil pravý dolní roh Mlezivovy branky - 2:1.
V nastaveném čase ještě stačil domažlický Mužík ohrozit výhru domácích, ale mířil vedle Michalovi branky.
Smutný trenér Jiří Šámal, který v Praze zaskakoval jako hlavní kouč za pracovně zaneprázdněného Milana Dejmka, se k utkání vyjádřil takto: „Myslím si, že to byl průměrný vyrovnaný zápas, neurovnaná hra z obou stran. V prvním poločase jsme měli dvě brankové příležitosti, které jsme bohužel neproměnili. V úvodu byl vyloučený domácí kapitán, což jsme potrestali Mužíkovou brankou, ale poté nastalo u našich hráčů uspokojení z jednobrankového vedení, za což nás soupeř potrestal dvěma brankami."
Do řeči příliš nebylo ani kapitánu mužstva Michalu Tesařovi: „Dnes jsme zápas měli dobře rozehraný, vedli jsme 1:0 a měli jsme i velké šance. Přidat další branku se nám nepodařilo. Soupeř měl větší vůli po vítězství a i v oslabení nám dokázal dát dvě branky."
Branky: 83. Šimáček z PK, 88. Sailer - 61. Mužík. Rozhodčí: Čurda. ŽK: 3:4. ČK:1:0 (50. Kolín). Diváků: 215.
Sestava Jiskry Domažlice: Mleziva - Mifek, Šmirkl, Tesař, P. Cihlář - Zb. Černý, V. Rada, Mužík, Bublík - Šot, Bahleda (80. Mašek).