11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Konst. Lázně - Jiskra Domažlice B 1:1 (0:0)

V 18. kole krajské I. B třídy zajížděl vedoucí tým Jiskry Domažlice B na nedobytnou půdu Sokola Konstantinovy Lázně (v tomto ročníku zde ještě nikdo nevyhrál a hosté dobyli pouze 4 remízy). Přesto výsledková matematika pasovala hosty do role favoritů. Domažličtí, kteří nastoupili trochu překvapivě s Janečkem a Kubicou v "obráceném gardu", když Janeček byl v útoku a Kubica v záloze, byli téměř celý zápas aktivnější, fotbalovější, ale zhuštěná a dobře organizovaná obrana domácích je do šancí nepouštěla. Střelba ze střední vzdálenosti nebyla tentokrát silnou zbraní Jiskry a jako nepoučitelní žáčci posílali její střelci jeden míč za druhým nad domácí branku a mezi tyče se nebezpečně trefili jen párkrát! Když pak šli domácí tečovanou střelou Zabloudila do vedení, vrhla Jiskra vše do útoku, ale na víc než vyrovnání již nedosáhla.
Dva trestné kopy Rejthara v úvodu zápasu skončily jen rohem, stejně jako na druhé straně centr domácího Hampapy. První pozdrav místním veverkám poslal ve 12. minutě domažlický Váchal, když střelou ze 22 metrů vysoko přestřelil Sedleckého branku. O čtyři minuty později minul pro změnu Steinberger ze stejné vzdálenosti levou tyč domácí branky. Ve 20. minutě napřáhl ze 22 metrů hostující Váchal, tečovaný míč s vysokou rotací se dostal ke Kotlanovi, ten jej v dobré šanci z voleje špatně trefil a tak skončil v náručí brankáře Sedleckého. Ve 24. minutě našel domažlický Váchal nabíhajícího Palucha, jeho střelu z úhlu zprava ze 14 metrů domácí gólman vyrazil na roh. Ten rozehrál zprava Janeček, Sedlecký míč vyboxoval k Váchalovi, ale následoval ze 24 metrů další pozdrav domácím veverkám. Ve 26. minutě se po Rejtharově tr. kopu ze 30 metrů dostal k hlavičce nehlídaný Bočan, ale jeho pokus z 8 metrů směřoval jen do náruče brankáře Sedleckého. O tři minuty později vyplašil vysokou střelou ze 20 metrů místní veverky hostující Paluch. Ve 31. minutě jej jako podle šablony následoval svým pokusem ze 24 metrů Kubica. O tři minuty později zahrozili i domácí, ale Kolesovu střelu z úhlu zprava domažlický brankář Frei zneškodnil. Ve 38. minutě se po Pohlotově tr. kopu dostal do šance domácí Bubeníček, ale jeho střelu z úhlu z 10 metrů stačili hosté srazit na roh.
Obraz hry se nezměnil ani po změně stran. Hosté útočili do plných a domácí důsledně bránili. Že i po obrátce si zapomněli hosté střeleckou mušku v šatně předvedl ve 47. minutě Paluch, který ze 20 metrů provětral větve stromů nad domácí brankou a vzápětí jej následoval Váchal, který ze 25 metrů rovněž přestřelil. Co je to efektivita předvedli domácí v 51. minutě, kdy ze 22 metrů napřáhl Zabloudil, lehce tečovaný míč doplachtil přesně pod břevno Freiovy branky, aniž na něj domažlický gólman dosáhl a domácí vedli – 1:0. Hosty inkasovaný gól nabudil k větší aktivitě, ale Váchalův volej ze 16 metrů domácí srazili a v 53. minutě se ocitl Paluch proti brankáři sedleckému, ale míčem „na dlouhou nohu“ jen lehce trefil vybíhajícího domácího gólmana. Po půlhodině hry opět vyrušil z odpolední siesty domácí veverky střelou ze 23 metrů hostující Rejthar a vzápětí zahodil šanci Kubica, když Paluchovu přihrávku usměrnil hlavou z 10 metrů vedle levé Sedleckého tyče. Paluch pak znovu provětral stromy nad domácí brankou z tr. kopu v 63. minutě a velká šance se hostům naskytla o minutu později, když Kubicův centr zleva si domácí zadáci srazili na tyč, odražený míč trefil překvapeného Bočana, odrazil se od něj a skončil vedle pravé tyče domácí branky. V 71. minutě nastal před domácí brankou velký závar, míč se odrazil k Váchalovi, ale ten neměl střelecký den a jeho slabá střela z šestnáctky byla lahůdkou pro Sedleckého. Na druhé straně si Frei poradil s pokusem domácího Zwettlera a vzápětí se dvěma rohovým kopům hostů ubránili domácí. Čtvrthodinu před koncem poslal míč z otočky z 15 metrů nad Freiovu branku domácí Hampapa a v 80. minutě přinesla aktivita hostům konečně ovoce. Zprava nacentroval domažlický Dufek, k hlavičce ze 7 metrů se dostal Bočan, míč lehce tečoval jeden z domácích zadáků a ten skončil u pravé Sedleckého tyče – 1:1. O dvě minuty později zamířil volejem ze 22 metrů, kam jinam než nad domácí branku Janeček a na druhé straně po špatné Brichcínově rozehrávce postupoval domácí Piha na Freiovu branku, ale Brichcín svou chybu napravil, když zblokoval Kašparův následný centr na roh. Ten rozehrál zprava Kašpar, na míč si naskočil nehlídaný Bubeníček, ale hlavou ze 12 metrů jen pohladil břevno Freiovy branky. Domácí očividně s hrou nepospíchali a tak, když si s hlavičkou Malého poradil bez problémů Sedlecký a dobře řídící rozhodčí Holák zápas i přes ošetřování a čtyřnásobné střídání, ukončil několik sekund před vypršením 90. minuty zápas, mohli projevit radost z vybojovaného bodu.

Sestava Jiskry B: Frei – Dufek, Rejthar, Zdráhal (65. Brichcín) – Váchal – Kubica (82. Malý), Paluch, Bočan, Steinberger – Kotlan (65. Forst), Janeček. Trenér: Ivan Major.