11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Domácí porazili Klatovy

Prachatice /FOTOGALERIE/ - V dalším utkání fotbalové divize přijely do Prachatic Klatovy. Domácí bojují o postup, hosté jsou naopak přímo ohroženi sestupem. Favoritem byl tedy jasně Tatran.

Prachatice – Klatovy 5:1 (3:0).
Domácí začali pěkně od podlahy a již ve 3. minutě šli do vedení. Za ruku v šestnáctce hostů se kopala penalta, kterou proměnil Tobiáš – 1:0. Tím se domácí uklidnili a udržovali si mírnou územní převahu. Z té vybojovali dvoubrankové vedení. Tomu paradoxně předcházela přiznaná teč obránce Klatov. Po ní rozhodčí změnil odkop od branky na rohový kop, míč se dostal až k volnému Kováčikovi, který přidal druhou branku – 2:0. Hosté sice trochu ve středu pole zlobili, ale vážnější šanci si nevypracovali. Naopak třetí branku přidali domácí. Obrana hostů nestačila na unikajícího Kováčika, který přesnou střelou zleva zvýšil na 3:0. V poločase bylo prakticky o výhře domácích rozhodnuto.
V nástupu do druhého poločasu přidali Prachatičtí pojišťující čtvrtou branku. Jejím autorem byl kapitán Tobiáš. Vedení 4:0 domácí až příliš uklidnilo a iniciativu pomalu přebírali hosté. Ti také snížili po rohovém kopu a hlavičce zcela volného Bečky. Hosté měli i další dobré akce, ale nedokázali je dotáhnout do brankového efektu. Domácí se také tlačili do útoku, ale stále častěji padali do ofsajdové pasti soupeře. Tatran si vypracoval dalších minimálně pět tutovek, ale Červenka s Kováčikem nevyužili ani ty největší. Nakonec dali Prachatičtí přece jenom pátou branku, když míč do sítě doklepl před prázdnou brankou stojící Červenka. Domácí tedy vyhráli 5:1, ale za neproměněné šance ve druhém poločase především laxním přístupem radost fanouškům neudělali.