14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Jiskra Domažlice - Jiskra Třeboň 2:1 (1:1)

V duelu dvou sesterských Jisker byla ta třeboňská fotbalovější, ale domácí, domažlická tentokrát dokázala zabojovat, byla většinu zápasu nepatrně aktivnější a tři body doslova vydřela.
Hned v úvodu domácí zahrávali dva trestné kopy Cihlářem, ale bez efektu. Hosté kontrovali v 5. minutě průnikem Svobody po pravé straně, ale nehlídaný Adam ze 17 metrů pálil vedle Mlezivovy branky. O minutu později mířil ze střední vzdálenosti nad domácí branku třeboňský Pintér. V 8. minutě po Mužíkově rohovém kopu stačil hostující brankář míč vyboxovat do autu a na druhé straně trefil třeboňský Pintér z tr. kopu domácí zeď a míč skončil vedle branky. V 10. minutě nakopl hostující Příhoda vysoký míč před Mlezivovu branku, za zkoprnělé domácí zadáky signalizující ofsajd si naběhl Sedláček, hlavou přehodil vybíhajícího Mlezivu a poslal hosty do vedení - 0:1. Hned po rozehrání poslal domácí Mužík dopředu Šota, ten šel sám proti hostujícímu brankáři Skálovi, ale zpomalil, pak se uvolnil přes vracející se zadáky, ale jeho technickou střelu z šestnáctky Skála výborně vytlačil na roh. Poté se po Šotově centru neprosadil Černý, když poněkud riskantně míč odvrátil vracející se Procházka těsně vedle vlastní branky na roh. Ten rozehrál zprava Cihlář, míč se k němu vrátil a na centr si naskočil u vzdálenější tyče Šmirkl, jenže hlavou ze 3 metrů Skálovu branku minul. Domácím se zvýšená aktivita vyplatila již v 17. minutě, kdy Šot našel nabíhajícího Bahledu, ten se dostal sám proti Skálovi a zkušeně z 15 metrů vyrovnal - 1:1. Poté se neprosadili Šot na jedné a Pintér na druhé straně. Ve 26. minutě Cihlářovu střelu ze 22 metrů zneškodnil Skála a o chvilku později pálil Mužík nad třeboňskou branku. Po půlhodině hry domácí obránci srazili na roh Svobodův centr zprava a po jeho rozehrání hlavičkoval Malý nad domažlickou branku. Ve 34. minutě zakončil svůj průnik hostující Pintér střelou z 18 metrů vedle pravé Mlezivovy tyče. O minutu později srazil Štolka centr hostujícího Sedláčka na roh a tr. kop Cihláře odvrátila třeboňská obrana. Ve 38. minutě stačili průnik hostujícího Hačky zastavit domácí jen za cenu rohu. V závěru poločasu pak musel Cihlářův tr. kop vyboxovat Skála a hostující obrana míč odvrátila na roh. Na druhé musel Mleziva ven z branky, aby odvrátil před nabíhajícím Sedláčkem.

Obraz hry se nezměnil ani po změně stran, domácí měli většinou nepatrnou převahu v poli, ale hosté hrozili z rychlých přechodů do útoku. V 52. minutě musel Mleziva opět z branky aby ukopl míč před nabíhajícím Hačkou. V 65. minutě měl domácí gólman problémy zkrotit míč po Adamově centru zprava, ale udeřit mohlo na druhé straně. Po Cihlářově rohovém kopu střílel volejem ze 14 metrů Černý, míč se odrazil od soupeře k Šotovi, jeho pohotová střela z 10 metrů se rovněž odrazila a následný pokus Bublíka z 8 metrů do třetice skončil na těle hostujícího zadáka. V 68. minutě poslal domácí Mužík do brejku Šota, ten udělal kličku vybíhajícímu Skálovi, ale na odkrytou branku poslal ze 14 metrů tak slabou střelu, že ji vracející se brankář dostihl a usměrnil míč mimo branku. O tři minuty později musel Mleziva ven z šestnáctky, aby hlavou odvrátil míč před nabíhajícím Hačkou. V 74. minutě vystrašil domažlický Šot brankáře Skálu technickou střelou zprava z 25 metrů, která jen těsně přelétla jeho branku. Vzápětí se domácí kanonýr dostal do další dobré příležitosti, ale jeho střelu z 15 metrů Skála vytlačil na roh.V 84. minutě rozehrál třeboňský Příhoda rohový kop, po kterém vznikl před Mlezivou závar, ale domácí gólman poté zneškodnil hlavičku Hačky z bezprostřední blízkosti. O výsledku rozhodla 84. minuta, která byla smolná pro hostujícího kapitána Procházku. Po Cihlářově centru zleva mu totiž míč odskočil přímo na ruku a byla na světě penalta. Tu bez problémů proměnil Mužík - 2:1. Hosté ve snaze o vyrovnání vrhli vše dopředu a mohli na to doplatit, když v 88. minutě vznikl před Skálou závar, ale vše skončilo rohovým kopem. Po něm se ke střele dostal domácí Černý, ale jeden z obránců hostů míč srazil. V poslední minutě zamířil na druhé straně z těžkého úhlu zprava hostující Svoboda jen do boční sítě Mlezivovy branky.

Sestava Jiskry Domažlice:                         Sestava Jiskry Třeboň: