17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kolaps připravil Tachov o výhru

Po dvou prohrách v řadě se opět zvedli stateční Chodové. Na horké půdě Hořovicka dokázali vyhrát 2:1.
Domácí měli o poznání víc šancí, ale Domažlice neustále , hrozily z brejků. Před prvním gólem byl faulován Šot a Mužík z penalty vstřelil první gól. Když domácí po obrátce vyrovnali, lapil hrdinný Mleziva penaltu a devět minut před koncem zatáhl míč Zbyněk Černý, našel ideálně Šota a o výsledku i třech bodech bylo rozhodnuto.
„Uhráli jsme vítězství kázní a disciplinovaným výkonem. Podržel nás Mleziva v brance, dařily se nám brejky a měli jsme zřejmě i trochu štěstí," - přiznal po dramatickém utkání domažlický lodivod Milan Dejmek.

Tachovští příznivci utrpěli v sobotu šok! Ještě v 89. minutě jejich divizní mužstvo s Benešovem vyhrávalo 3:1, ale nakonec utkání skončilo remízou 3:3 a nováček přišel zbytečně o dva body. Výhru si totiž určitě zasloužil.
První půle byla zcela v režii Tachova, který vedl po gólech bratří Čížků a Rulfa už 3:0. „Hráli jsme velmi dobře, mužstvu jsem neměl o přestávce téměř co vytknout," pochvaloval si výkon svých svěřenců v prvním dějství tachovský kouč Miroslav Chada. Po změně stran sice Benešov snížil na rozdíl dvou branek, ale nic nenasvědčovalo tomu, že domácí ztratí nějaké body. V samotném závěru však přišel kolaps. „Byla to nedůslednost vzadu. Góly padly po standardkách zahraných z poloviny hřiště do vápna. Přitom to byl krásně rozehraný ' zápas a během dvou minut se všechno pokazí," lamentoval Chada.

Vejprničtí dorostenčíci se statečně drželi v souboji s příbramskou rezervou. Multrus vstřelil dokonce vedoucí gól, na který sice Příbram rychle odpověděla vyrovnáním, za chvíli však zazdil domácí Hnát tutovku a po vedoucím gólu hostů odmítl vyrovnání Štych, když přestřelil z jasné šance branku.
„První půle byla z naší strany dobrá, hra vyrovnaná, měli jsme i šance," konstatoval Eduard Kubata, trenér Vejprnic. Po přestávce se hosté prosadili, šli do vedení 4:1 a Kasl už jen snižoval na konečných 2:4. „To jsme už nestíhali, navíc přišlo vyloučení Puhlovského. Penaltu sice Hajžman zlikvidoval, ale Příbram byla lepší. Hráli jsme zřejmě s nejlepším divizním soupeřem. Škoda, že po našem vedení hosté rychle vyrovnali na 1:1," litoval vejprnický kouč.

Po bezbrankové remíze s Třeboní a výhře 3:0 v Domažlicích dostali klatovští fotbalisté doma nečekaný výprask. S Milevskem prohráli 0:6!
V první půli se ještě drželi, prohrávali jen 0:1, ale potom přišel pád až ke dnu. Po druhé brance si Jihočeši dělali na trávníku co chtěli a zdecimovanému týmu domácích stříleli gól za gólem. Janouch dokonce zaznamenal za osm minut čistý hattrick! „Náš výkon byl tragédií. Místo abychom zopakovali poslední výkony, propadli jsme ve všech směrech. Vyráběli jsme školácké chyby, které nedělají ani žáci," stěžoval si hodně zklamaný klatovský trenér Jiří Toman.

Situace na konci tabulky se zdá být jasná: k Vejprnicím a Klatovům se bude hledat už jen další sestupující.