14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Povinné body zůstaly doma

Prachatice /AKTUALIZOVÁNO/ - Fotbalisté Tatranu Prachatice dokázali konečně po dvou nevydařených utkáních v divizi naplno zabodovat. Doma porazili Vejprnice 2:1, když se o oba góly zasloužil kapitán Tatranu Kamil Tobiáš.

Začátek utkání vyšel lépe domácím, kteří se hned ve třetí minutě ujali vedení, když se z dvaceti metrů k tyči trefil přesně Tobiáš. „První branka našemu týmu hodně pomohla. Kdybychom nedali tak rychlý gól, zápas by rozhodně vypadal jinak, jelikož naši útočníci si dnes ve svých šancích počínali bezradně,“ uvedl k začátku zápasu hlavní trenér Tatranu Veselý. Po vstřelené brance se domácí Tatran neustále tlačil dopředu a obrana Vejprnic musela být v neustálé permanenci.
Penalta

Další branka do hostující sítě přišla ve 30. minutě, kdy byl v pokutovém území faulován Češka. Následnou penaltu bez problémů proměnil opět Kamil Tobiáš, který tak vstřelil svůj druhý gól v tomto zápase. Za dvě minuty se Vejprnice poprvé osmělily nebezpečným centrem, se kterým si ale Prachatičtí poradili. Ve 40. minutě se hosté hodně rozčilovali, jelikož podle jejich názoru se měla kopat penalta. Ke konci poločasu mohl hosty na kolena definitivně složit Košík, který ale ve vyložené šanci trefil jen hostujícího brankáře Hajžmana. „První půle patřila vyloženě nám. Podle mého názoru jsme měli přidat daleko více branek a zápas tak rozhodnout hned v prvním poločase. Střelecká pohoda našich útočníků ale dnes byla opravdu mizerná,“ hodnotil výkon svých svěřenců v prvním poločase trenér Josef Veselý.
Výkon šel dolů

Druhý poločas pro domácí začal katastrofálně, jelikož hned z první střely na branku musel Hrubý lovit míč ze své sítě. Přesnou střelou k tyči vykřesal naději pro hosty Jiří Multrus. Zanedlouho se ale na hostující branku řítil úplně sám opět Košík, který však ani tentokrát nedal. Smůlu měl domácí útočník i v 52. minutě, kdy opět ve vyložené šanci selhal. „Košík v tomto zápase opravdu neměl svůj den. Kdyby proměnil alespoň polovinu svých šancí, tak bychom se nemuseli do poslední minuty strachovat o vítězství,“ řekl ustaraně Veselý. Snaha Tatranu rozhodnout utkání ovšem nepolevovala. Po hodině hry nebezpečně hlavičkoval Koršala a ihned vzápětí střílel nepřesně Červenka. Střeleckou impotenci neprorazil ani střídající útočník Kováčik, který v 70. minutě zmařil další obrovskou gólovou příležitost. Konec zápasu se pak nesl ve znamení velké bojovnosti, která byla leckdy okořeněna tvrdým faulem. Stav utkání se ale nezměnil a Tatran se tak mohl po utrápeném výkonu radovat z prvního jarního vítězství na svém hřišti.
Nespokojenost

„I když jsme zvítězili, tak nemohu být spokojen s naší odvedenou hrou. Tři body jsme získali opravdu po křečovitém a nervozním výkonu. Zejména mě mrzí naše nevyužité šance,“ uzavřel hodnocení zápasu trenér Veselý. Další stinnou stránkou zápasu byl také nízký počet diváků, jejichž počet se vyšplhal na pouhopouhých 65 platících.