Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALKlatovský elán zaskočil Domažlice

Porážku v derby doma s předposledními Klatovy neočekával ani největší pesimista z početných řad domažlických fanoušků. Leč pohled na ukazatel skóre po skončení hovořil jasnou řečí: 0:3! Přitom hosté nastoupili s Votípkou, Perglem a Kotábem z béčka. Mužstvo však sršelo bojovností a nasazením.
„Nastoupili jsme v hodně poskládané sestavě, ale hráči dokázali navázat na výkon s Třeboní. Rychlé vedení z penalty mužstvo přímo nakoplo," myslí si klatovský trenér Jiří Toman. Hovorka v sedmé minutě proměnil penaltu za faul, ve druhé půli už za stavu 2:0 proměnil druhou a mezitím se trefil Pavlík. Za
stavu 0:1 mohl vyrovnat z penalty Zb. Černý, brankáře Hermana však nepřekonal. „Podali jsme velmi dobrý výkon a vyhráli zaslouženě," konstatoval Jiří Toman.
Obrovské zklamání bylo cítit ze slov domažlického trenéra Milana Dejmka. „Dostali jsme lekci z bojovnosti. Klatovy nás předčily nasazením a srdíčkem," uznal Dejmek.
Domažlice postrádaly v týdnu zraněné Hudce a Tesaře. „Čtyřikrát jsme zasahovali do sestavy," vysvětloval Dejmek. Jeho celek dohrával s obráncem Štolkou v brance. Poté, co domácí už třikrát střídali, gólman Pejsar byl za faul vyloučen a třetí gól z penalty inkasoval už Štolka. V posledních dvou minutách doplatili ještě na přísnost sudích z Německa klatovští Pavlík a Meszáros, kteří dostali červenou kartu za druhou žlutou.
Nečekanou porážku nestrávil ani domažlický prezident Jaroslav Ticháček. „Ocitli jsme se na dně. Výkon mužstva byl smutný a diváci trpěli. Morálka týmu není na divizní úrovni. Chybí nám srdce, radost ze hry a lepší atmosféra v mužstvu. Musíme situaci řešit a nastanou změny!" slibuje Ticháček.
Šéf Domažlic připustil, že na výkonu se podepisují i vynucené absence hráčů. „Zranění je až příliš, přesto chceme kádr oživit. Trenér Dejmek má naši důvěru."
Jako noc a den se změnil výkon tachovských fotbalistů během duelu ve Voticích. Hodinu hry děs a bída. Inkasovaný rozhodující gól, brankář Pták zabránil několika dalším a směrem dopředu slabota. V 61. minutě byl hodně přísně vyloučen L. Viterna, čekalo se, že nováček klesne ještě víc do kolen, ale on se naopak probudil! „Začali jsme hrát fotbal až v deseti. To jsme potom hráli velmi dobře, po hřišti doslova jezdili a měli i šance. Dali jsme gól, který neplatil pro ofsajd. Habart spálil tutovou šanci, Hutta trefil tyč. Vyrovnat jsme si zasloužili," říkal tachovský trenér Miroslav Chada.
Lituje vyloučení L. Viterny. „Bylo to přísné. Spadli oba a ven šel náš. Uvidíme, jak to posoudí disciplinárka," přeje si tachovský lodivod pro svého borce podmínku.

Pavel Hochman