Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALJan Šebek se vydá ve stopách Petra Čecha.

Nebylo mu ještě ani šestnáct let, když se kolem fot­balového brankáře Jana Šeb­ka roztočil takový kolotoč, až mu z toho oči přecházely.
Talentovaného gólmana z Tachova chtělo získat hned několik ligových klubů - Sla­via, Viktoria Plzeň, Liberec, Mladá Boleslav.
Od minulého týdne má ale urostlý brankář Jan Šebek o své nejbližší budoucnosti jas­no. Minimálně na dva roky. Na tak dlouhou dobu totiž pode­psal smlouvu londýnské Chel­sea.
V klubu, kde je brankářskou jedničkou odchovanec Vikto­rie Plzeň Petr Čech. Jan Šebek se od léta vydá v jeho stopách.
Na rozdíl od svého slavné­ho krajana jste se vydal opačnou cestou, do zahranič­ního klubu přestupujete vel­mi mladý. Nemáte obavy, že se bez životních zkušeností a ve velké konkurenci v cizím prostředí ztratíte?
Nemám. Chelsea má jedno z nejlepších zázemí pro výchovu mladých fotbalistů na svě­tě. Beru to jako velkou šanci, kterou chci využít.
Na rovinu - nebude se vám sty'skat po domově, po rodině a kamarádech?
Myslím, že ne. Budu ve svém živlu, mohu se naplno a v těch nejlepších podmínkách věnovat milovanému sportu, fotba­lu. Navíc mám ve smlouvě dvanáct placených návštěv za rok. Jednou za měsíc za mnou může rodina přijet, ale spíše budu jezdit domů já.
A co jazyk? Jak jste tu tom s angličtinou? Docela to zvládám. Až se v An­glii aklimatizuj i, věřím, že to půjde s jazykem ještě lépe.
Výhodou pro vás do začáku může být, že prostřed fotbalové akademie v Chelsea už znáte. Strávil jste tu i zimě deset dnů. Jaké ve vás pobyt zanechal stopy?
 Překvapil mě profesionální přístup mladých hráčů. A také zájem lidí z klubu, kteří se ko­lem nich točí. Snaží se jim vy­tvořit co nejlepší podmínky, vládne tu rodinné prostředí.
Jak vypadá tréninkový den  v akademii Chelsea?
Mužstva se scházejí kolem osmé na snídani, první tré­nink je v deset hodin. Potom následuje společný oběd a po něm volno. To se využívá vět­šinou k dalším sportovním ak­tivitám, hraje se například te­nis, stolní tenis. Odpoledni trénink začíná v 16.00 hodin a po něm se tým rozchází.
Jaký zážitek vám nejvíce uvízl v paměti?
V tréninkovém centru se při­pravují všechny týmy klubu včetně prvního mužstva.. Při obědě se můžete setkat s nej­většími hvězdami. Je to skvělý pocit, když obědváte vedle Lamparda nebo Petra Čecha.
Setkal jste se se svým vel­kým vzorem, Petrem Čechem, osobně?
Během deset dnů jsme spolu dvakrát hovořili. Přijal mě velmi kamarádsky a popřál mi hodně štěstí. Mluvili jsme spo­lu o všem možném.
 Máte kromě Petra Čecha ještě nějaký další brankářský vzor?
 Obdivuji také Itala Buffona.    
Co budete dělat do 1. července, do svého odjezdu do Anglie?
Studovat, hrát fotbal za Ta chov a hlavně naplno trénovat. Jsem moc rád, že mě Viktoria Plzeň umožnila jednou týdně tréninky u Jiřího Krbečka. Je to skvělý trenér, moc jsem se od něj naučil a jsem mu za to strašně moc vděčný.
Alexandr Hepfel, FK Tachov.
„Pamatuji si, že jej přivedla jeho mamka v osmi letech. Moc nám toho tenkrát s míčem jako hráč nepředvedl, a tak jsme ho s kolegou dali do branky. My jsme žádné speciální tré­ninky pro gólmany neměli, ale Honza se do toho postupně tak zapálil, že pořád chtěl nějaké speciální cviky pro brankáře. Ofocoval jsem mu z odborných knížek tréninky gólmanů a on se podle nich připravoval. Stal se vlastně samoukem."   (fh)
Jiří Krbeček, FC Viktoria Plzeň.
„Honza k nám začal jezdit z Tachova ještě ve starších žá­cích, trénovali jsme ho společ­ně s Josefem Čalounem. Vloni na podzim byl ve Viktorii na hostování, po pěti zápasech v celku U16 přešel do U17 a chy­tal celostátní ligu. Zaujal tělesnými proporcemi, má slušnou kopací techniku. Je znát, že se speciálním bran­kářským tréninkem začal pozdě. Má problémy s koordi­nací pohybu, některé situace jako brankář neřeší správně. Potřebuje odchytat řadu těžkých zápasů. Má velkou vůli a chuť se neustále zlepšovat. Za poslední rok udělal obrovský pokrok. Kolotoč zájmu o něj ho trochu rozhodil, ale ted' už má, myslím, jasno."           (vac)

Mise FK Tachov skončila úspěchem.
Vedení FK chov podniklo úspěšný "výlet" do Anglie, kde "prodalo" svého odchovance gólmana Jana Šebka. Byla tak ukonče­na dlouhá jednání, která trva­la více než čtyři měsíce.
Tachované, zastoupeni předsedou klubu Jaroslavem Klímou a členem výboru Pe­trem Morgensteinem, absol­vovali spolu s agentem Kolá­řem, rodiči Honzy a jeho sest­ry, jednání, která byla završe­na podpisem smlouvy.
„Smlouva je na dva roky s dvouletou opcí. Pro nás je to hlavně naděje do budoucna. Pokud se Honza prosadí, může to být pro náš klub finančně hodně zajímavé," řekl stručně k jednání Jaroslav Klíma.
O sumě, kterou Chelsea za přestup talentovaného bran­káře zaplatí, hovořit ale ne­chtěl. Podle informací z našich zdrojů se údajně jedná o část­ku patnácti tisíc liber.
Předseda tachovského klu­bu nám tento údaj nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Podle jeho dalších slov bylo jednání velmi korektní a ma­nažér fotbalové akademie FC Chelsea Frank Arnesen nabídl Tachovanům stáž trenérů mládeže FK Tachov přímo v akademii.
„Skutečnost, že máme po tomto jednání kontakty s tímto anglickým klubem, může být motivací i pro další mladé hráče," uvedl Klíma. Tachovská výprava si z An­glie přivezla i jeden dojemný zážitek. „Seděli jsme s rodinou Honzy v jednom hotelu na obědě, když nás oslovil starší manželský pár. Byli to fanouš­ci Chelsea a děkovali nám, že jsme přivedli do klubu mladé­ho fotbalistu. Paní Šebková se v tu chvíli neubránila slzám dojetí," dodává předseda FK Tachov Jaroslav Klíma.

 

Přidat příspěvek

Příspěvky

Re: golmani FK Tachov
Vok | 22.5.2007 (19:47)
Bohužel, já dorostence v Tachově neznám, ale pokud byste se o něm něco chtěl dozvědět, zkuste to na adrese:
Ing. Čepelák Jiří
348 11 Chodský Újezd 81
TP: 374702090, 374702333

golmani FK Tachov
fanda | 22.5.2007 (16:52)
V Tachově chytal ještě jeden mladej golman volali na něj Bobeši nevíte co dělá? Ten byl fakt dobrej ale Šebek se nejmenoval, snad Bobčík nebo jak. Párkrát jsem ho viděl na různých akcích a byl vždycky skvělej.