12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

J. Domažlice - TJ Klatovy 0:3 (0:1)

Kdo přišel v nádherném sobotním odpoledni na Střelnici v Domažlicích na stejně nádherný fotbal, byl asi hodně zklamán. Domácí celek, který si po podzimní části brousil zuby na mety nejvyšší hostil beznadějně předposlední Klatovy a čekala se jasná domácí výhra. V nepříliš fotbalovém zápasu však příliš lahůdek k vidění nebylo a domácí broci jakoby čekali, že se soupeř ze dna tabulkové propasti porazí sám. Klatovy měly jednu velkou výhodu – chtěli o body hrát, zatímco domácí čekali až jim spadnou do klína. Přesto, že byla Jiskra častěji u míče a opticky měla většinu zápasu mírnou převahu, hráčům chyběl pohyb, nápad a moment překvapení. Když pak ofenzíva domácích byla děravá, nadšeně a bojovně hrající „outsider“ toho dokonale využil a zcela zaslouženě si odvezl všechny body.
Běžela teprve 6. minuta zápasu, když hostující Matějka vybíhal za míčem z šestnáctky domácích k rohovému praporku, zkřížil mu stíhající Strejc cestu tak nešťastně, že mu zavadil o paty a následovala jasná a zcela zbytečná penalta. Tu bez zaváhání proměnil Hovorka – 0:1. Poté sice měla Jiskra více ze hry, ale k vážnějšímu ohrožení Hermanovy branky se nedostávala, protože běhavější hosté stačili jejich útočné snahy včas zmařit. Ve 21. minutě napřáhl z 15 metrů Černý, míč se odrazil od klatovkého zadáka k Mužíkovi, ale i jeho střelu volejem hosté zblokovali. O tři minuty později rozehrál domácí Mužík tr. kop zleva ze 20 metrů, ale míč skončil těsně vedle vzdálenější Hermanovy tyče. Ve 26. minutě byl Šot v pokutovém území na kolenou několikrát nešetrně atakován, ale nic z toho nebylo. O minutu později si německý rozhodčí Falterer povšimnul strkání do Šota jedním z hostujících hráčů a na naše poměry poněkud překvapivě odpískal faul a následně pokutový kop. Ten si postavil Černý, ale brankář Herman jeho střelu vystihl a výborně vyrazil. Ve 31. minutě rozehrál tr. kop ze 25 metrů domácí Mužík, míč prolétl až ke vzdálenější tyči, kde jej skluzem ze 6 metrů z úhlu poslal Strejc vedle vzdálenější klatovské tyče. Když se nevydařily tr. kopy Mužíkovi a Šotovi, bylo to v prvním poločase vše.
Úvod druhé půle patřil domácím, ale s Bublíkovou nevydařenou hlavičkou po Cihlářově rohovém kopu si Herman poradil a vzápětí musel na druhé straně domácí brankář Pejsar skluzem odvrátit míč před nabíhajícím Meszárosem a hosté hru postupně vyrovnali. Lekci z efektivity dali klatovští po hodině hry, kdy si na míč za vysunutou obranu naběhl Pavlík, který chytře přeloboval vybíhajícího Pejsara a zvýšil na 0:2. Šanci na kontaktní gól měli domácí v 64. minutě, kdy zatáhl míč po pravé straně Strejc, zpětnou přihrávkou ve skluzu našel nabíhajícího Bahledu, ale jeho volej ze 3 metrů minul levou Hermanovu tyč. V 71. minutě se dostal za vysunutou domácí obranu nabíhající György, šel sám proti Pejsarovi, který jej fauloval, za což byl vyloučen. Nařízený pokutový kop proti obránci Štolkovi, který musel do branky, když Jiskra měla vyčerpaný počet střídajících hráčů, opět nezaváhal a zvýšil na 0:3. V 87. minutě mohl děravou domácí obranu opět potrestat Matějka, který postupoval sám na Štolku, ale jeho pokus o lob skončil nad domácí brankou. V 89. minutě šel do sprchy po druhé žluté kartě klatovský Pavlík a o minutu později jej následoval ze stejného důvodu i spoluhráč Meszáros.
Sestava Jiskry Domažlice: Pejsar – Strejc, Šmirkl, Štolka, Mifek (63. Schötterl) – Černý, Mužík, Bublík, Steinberger (24. Bahleda) – Mašek (53. Cihlář), Šot.
Trenér: Milan Dejmek.

President oddílu Jaroslav Ticháček zápas zhodnotil takto: „Zápas se mi dneska těžko hodnotí, protože fotbal v Domažlicích se ocitl na dně. Výkon mužstva byl opravdu smutný a všichni lidé, kteří mají v Domažlicích rádi fotbal určitě trpěli. Ve sportu se samozřejmě někdy stane, že můžete prohrát, ale musí při tom být zvednutá hlava a musí se o výsledek bojovat. Dneska to z naší strany nebylo o žádném boji, góly jsme dostali lacině z penalt a celý zápas byl žalostný. Já jsem se před zápasem obával toho, že budeme hrát uspokojeně s tím, že Klatovy jsou vzadu a budeme si myslet, že je snadno porazíme. Ale to neplatí jenom pro tento zápas. Já sám už nějakých pět týdnů sleduju že forma a morálka mužstva není na patřičné úrovni pro divizi. V divizi se musí tvrdě pracovat, bojovat, hrát, připravovat se být disciplinovaný na trávníku i mimo trávník. Chybí nám srdce, chybí nám lepší atmosféra v mužstvu a určitě to budeme muset řešit a nastanou změny!“