V Domažlicích uvidí přitažlivé derby

 

Pozornost příznivců fotbalové divize je upřena do Domažlic. Zítra se tam odehraje další díl ze seriálu derby zástupců regionu! Domácí fotbalisté hostí Klatovy.
Chodové sehráli v minulém kole smolný duel v Praze s Vltavínem. Přestože byli většinu času lepším týmem, doplatili na špatnou koncovku a nakonec prohráli 0:2. Na jaře to byla již jejich druhá prohra venku. Doma ale porazili Vejprnice 2:0 a na vítězství myslí před fanoušky i tentokrát.

„Máme jednoznačný úkol jít za vítězstvím," tvrdí rezolutně domažlický kouč Milan Dejmek. Hosté sice zaostávají za domácími o jedenadvacet bodů, ale podcenění soupeře prý nepřichází v úvahu. „Celý týden pracujeme na tom, aby hráči nic nepodcenili. Pokud se tak stane, bylo by to hodně zlé a určitě bych řádil," slibuje Milan Dejmek.
V Praze mu chyběli pro nemoc ofenzivní hráči, a tentokrát je bude mít k dispozici. „Šot, Schötterl i Bahleda jsou v pořádku a můžou nastoupit. Viróza se však v týdnu pokoušela o další čtyři hráče. Snad se dají dohromady, a pokud se tak nestane, příležitost dostanou další hráči z kádru," říká domažlický lodivod.

V tabulce předposlední Klatovy po dobrém výkonu remizovaly s Třeboní 0:0 a k derby jedou s cílem neodevzdat soupeři vůbec nic lacino. „Hráli jsme opravdu velmi dobře a měli bychom stejný výkon zopakovat i v Domažlicích," přeje si Jiří Toman, trenér Klatov.
Klatovští respektují sílu soupeře. „Pokud hráči přistoupí k utkání stejně jako s Třeboní a podají bojovný výkon, mohli bychom soupeři konkurovat," myslí si Toman. Kádr bude mít k utkání k dispozici stejný jako s Třeboní. „Zraněni jsou Bouberle s Bečkou, jinak bychom měli být kompletní," konstatuje Jiří Toman. Na podzim v Klatovech vyhrály Domažlice 1:0.

Další dva zástupci regionu hrají venku. Poslední Vejprnice čeká horká prachatická půda. Domácí bojují o postup do ČFL a jakýkoliv bodový zisk Vejprnic by byl velkým překvapením.
Tachovský nováček po výhře nad Meteorem 3:1 cestuje do Votic. Domácí jsou v pásmu ohrožení a potřebují tři body. Tachov může hrát v relativním klidu, což by mohla být jeho výhoda. Pokud zopakuje poslední výkon, rozhodně není bez nadějí.

Program 19. kola:
Prachatice (2.) - Vejprnice (16.) SO 10.15 - Richtár,
Votice (12.) - Tachov (7.) SO 16.30 - Malák,
Domažlice (5.) - Klatovy (15.) SO 16.30 - rozh. z Německa,
Příbram B (14.) - Strakonice (4.) SO 16.30,
Meteor (6.) - Motorlet (1.) NE 10.15,
Třeboň (10.) - Hořovicko (8.) NE 10.30,
Benešov (9.) - Admira (11.) NE 16.30,
Milevsko (12.)- Vltavín (3.) NE 16.30.

Pavel Hochman