16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Dejmek: První poločas to ještě byl fotbal

Sedmnácté kolo fotbalové divizní skupiny mělo o víkendu na pořadu derby utkání dvou 'plzeňských' týmů, Domažlic a Vejprnic. Tabulkově lepší domácí mužstvo bylo žhavým kandidátem na vítězství, ale podle slov sportovního manažera domažlického mužstva Jiřího Pojara nebylo nic jasné. „Derby utkání jsou ošemetná a favorizovaný tým většinou nevyhrává," řekl doslova.

Jiskra Domažlice – Slavia Vejpnice 2:0 (2:0)

Derby rozhodli fotbalisté Jiskry v první půli, když skoro celý poločas nepustili Vejprnické k větší šanci. Zato brankář Hajžman si chvílemi připadal jako na střelnici.
Už ve 13. minutě spálil první šanci Jiskry Martin Šot. O pět minut později se do velké šance dostal Petr Mužík, ale míč jen „prosvištěl“ kolem tyčky brankáře Hajžmana.
Po závaru před vejprnickou bránou poslal domácí tým ve 25. min. do vedení Michal Bublík. „O gólu ani nevím. Pral jsem se s gólmanem a s hráči. Bylo nás tam hodně a vůbec netuším, jestli jsem v tu chvíli narazil do protihráče nebo srazil míč do brány. Padlo to tam a to je důležitý," okomentoval akci autor prvního gólu Michal Bublík.
Ve 24. min. měl šanci domažlický Martin Šot, který v situaci jeden na jednoho napálil míč přímo do vejprnického gólmana. Netrvalo dlouho a druhý gól domácích přidal právě kanonýr Martin 'Máňa' Šot, když ideálně dostal míč, utekl obraně a v duelu s vejprnickým brankářem šanci využil. Ve 37. min. jako by se situace opakovala a Šot opět míčem "orazítkoval" brankáře Hajžmana. K šancím se během poločasu dostali i Martin Schótterl nebo Vojtěch Mifek. Vejprnice se poprvé probudily po 40 min. hry, kdy se dokázaly probít přes polovinu hřiště a vystřelit. Nájezd hostů zarazil až kapitán Domažlických Michal Tesař.
Po poločasové přestávce se k míči dostal vejprnický Pavel Huřták. Jeho střelu však kapitán Tesař vyrazil z brankové čáry. S blížícím se koncem jako by hráči přestali hrát a fotbal podle slov diváků připomínal vesnickou IV. třídu. To potvrdil i trenér domažlického mužstva Milan Dejmek: „V první půli se na to ještě dalo koukat. Měli jsme hodně šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Poločas měl být tak 5:0, ne-li víc. Druhý poločas byl úplná tragédie, nebudu si brát servítky, zahráli jsme naprosto podprůměrný profesorský výkon, za který bychom se měli stydět."
Branky: 25. Bublík, 31. Šot. Rozhodčí: Kučka. ŽK: 0:2. Diváků 200.
Sestava Jiskry Domažlice: Mleziva - Strejc, Šmirkl, Tesař, Mifek - Zb. Černý, Bublík, Mužik (82. Štolka), Hudec (85. V. Rada) - Schötterl (46. Mašek), Šot. Trenér: Milan Dejmek.
Sestava Vejprnic: Hajžman - Lisý, L. Rada, Puhlovský, Bouřa - Löwy, Schveinert, Multrus (70. Hora), Barnáš - Huřťák, Roubal (55. Mezera). Trenér. Eduard Kubata.