Kalendář

<< březen 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Novinky

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALStará garda Jiskry Domažlice skolila fotbalové vyslance

Stará garda Jiskry Domažlice skolila fotbalové vyslance z patronátního města Furth im Waldu, ke kterému skolení, ale draka, patří již od nepaměti.

Senioři z Domažlic dostali od počátku utkání hraném ve kvapíkovém tempu hosty z druhé strany hranice pod tlak, z kterého se Furtští po naprázdno sklapnuvší ofsajdové pasti a proměnění první větší šance na chvíli vymanili. Domácí srovnali a do poločasu si vypracovali jednobrankový náskok 4:3, který se podařilo hostům korigovat ve vyrovnání, které bylo však již pouze labutí písní zástupců z města, kde se píchají i draci! Zbytek zápasu byl ve znamení vystupňování tempa domácími borci a naprosté převzetí iniciativy a zúžil se na střelecký souboj dvou generací. Zástupce generace tzv. Husákových dětí, benjamínek v týmu seniorů, čarostřelec Zdeněk Kruml, trumfoval u něj obvyklým hattrikem, načež zástupce generace chodících fosílií z dob prezidentování Antonína Novotného tento jeho kousek oflekoval a pro jistotu zopakoval hned dvakrát. Výše uvedené probíhalo samozřejmě za podpory všech hráčů mužstva domácích, kdy na sebe upozorňoval zejména jako vždy agilně hrající a obranu soupeře svými rychlými průniky naleptávající Láďa Foldyna. Konečné skóre se pak zastavilo na hodnotě 9:4 pro Jiskru.
Při pozápasové analýze nad dobrým guláškem v Maštali v podhradí se všichni shodli na tom, že zvítězil hlavně sport a že se nejednalo o poslední klání těchto dvou partnerských měst. Aby pozvedl náladu hostí při loučení se s nimi v časných ranních hodinách, pronesl náčelník Brichcín vševypovídající moudrost: "Zu wenig Training, zu viel Gegentore!" Doufejme jen, že si uvedené vezmou Furtští k srdci a začnou brát fotbal a přípravu na něj stejně tak vážně jako borci Jiskry!
Dalším soupeřem rozjeté staré gardy Jiskry Domažlice bude v pátek 13. 3. !!! velmi silný tým Nýrska, který nad ní vyhrál v listopadu minulého roku 7:1!

SG Jiskra Domažlice : AH Furt im Wald 9:4 (4:3)
Sestava Jiskry: Jahn - Volf, Štauber, Pavlíček, Kubica - Major, Vlček, Brichcín, Kůgel - Foldyna, Sculák 
Střídali: Kruml, Palovič, Karas
Branky: Zdeněk Kruml 3x, Ivan Major 6x

Branky za hosty: Reif, Pongratz, Christof, Franz

Rozhodčí: Pavel Rybár