Příbramské fotbalové derby vyhrála rezerva 1. FK

Příbram - Ve středečním podvečerním přípravném duelu porazilo béčko 1.FK Příbram fotbalisty Spartaku Příbram.

Jan Háje

Sp. Příbram - 1.FK Příbram B 0:4 (0:1)

Většina zápasu byla v režii o soutěž výše hrajícího béčka 1.FK, ale i Spartak se dokázal předvést.

Úvod patřil na zasněžené umělce pohyblivějšímu béčku 1.FK. Zvláště útočné duo Cafú, Semedo ukazovalo zajímavé kombinace.

Skóre zápasu otevřel ve 21. minutě Hloušek, který napálil míč odražený ze skrumáže z vápna k tyči – 0:1. Do přestávky pak stačili obránci Spartaku ostatní centry do šestnáctky odvracet.

V 60. minutě přišel ke slovu Spartak. Před Novákem se objevil po rychlém brejku zcela volný Smejkal, ale centr usměrnil hlavou jen do břevna. V protiútoku pak Semedo obešel i Švarce, z úhlu však napálil míč jen do boční sítě.

To v 62. minutě už se skóre měnilo. Hloušek zatáhl míč po straně, poslal jej na volného Cafúa, a ten hlavou pohodlně zvýšil – 0:2.

O dvě minuty později pak kopali hosté penaltu po faulu Švarce na pronikajícího Semeda, ale Hloušek poslal míč do tyče.

Fotbalisté Spartaku poté zvýšili aktivitu a tlačili se k zakončení. Nejblíže byl k brance v 73. minutě Králíček, který po rohu hlavičkoval těsně vedle.

Na druhé straně sólo neproměnil aktivní Hloušek.

V závěru zápasu spartakovská defenziva zaskřípala. Roland našel rozběhnutého Hlouška, který prostřelil vybíhajícího Švarce. V nastaveném čase pak Šlapák u zadní tyče nadvakrát pečetil vítězství 1.FK Příbram B na 4:0.

Branky: 21. a 85. Hloušek, 62. Cafú, 90. Šlapák. Rozhodčí: Schořovský.

Spartak: Solnař - Lantora, Steinbauer, Havrlík, Černý - Dostálek, Houdek, Gregořica, Matějka - Dražan, Smejkal. Střídali: M. Mašek, Švarc, Branžovský, Králíček.

1.FK B: Hadraba - Hejdušek, Penc, Rampa, Šlapák - Roland, Hloušek, Costa, Veselý - Cafú, Semedo. Střídali: Novák, J. Mašek.