27 28 29 30

Tachovany zradila koncovka

Tachov - Konfrontace divizního mužstva s Českou fotbalovou ligou vyzněla pro Viktorii Plzeň B

František Hlas

Divizní fotbalisté FK Tachov mají za sebou v přípravě zápas s kvalitním týmem. Ve středu se na umělé trávě v Tachově utkali s rezervou V. Plzeň a prohráli 0:2.

V prvním poločasu měli hosté mírnou převahu a byli hlavně nebezpečnější v útočné fázi. Zatímco plzeňský gólman Protivínský v chladném počasí mrznul, jeho domácí protějšek Makó se rozhodně nenudil. Opět předvedl několik perfektních zákroků a držel bezbrankovou remízu. V 17. minutě už byl ale bezmocný proti zakončení Heráka – 0:1. Tachované se na dostřel branky hostů dostávali o poznání méně než soupeř. Slibnou příležitost zakončil Rulf nepřesnou střelou a největší šanci v prvním poločasu z pohledu domácích promarnil Malý, který sám před brankářem nezpracoval dobře přihrávku a ten mu míč včasným vyběhnutím sebral. Prokřehlá stovka diváků viděla v prvním poločasu ještě jednu branku v síti domácích. Přišla do šatny a jejím autorem byl Presl – 0:2. Po změně stran začali lépe domácí a před brankou Houdka, který vystřídal Protivínského, bylo hodně rušno. Tachované se v první dvacetiminutovce dostali do několika slibných příležitostí, ale jejich koncovka byla žalostná. Několikrát je také vychytal Houdek z ligového kádru Viktorky, kterého nepřekonali Malý, Rulf, Braun a v přímém souboji jeden na jednoho ani J. Viterna. Smůlu si vybrali domácí při hlavičce Luk. Čížka, kdy míč skončil na břevně. V dalších minutách se hosté vymanili z tlaku a hra se vyrovnala. Další branka ale přes některé slibné situace už v utkání nepadla.

FK Tachov – V. Plzeň B 0:2. Poločas: 0:2. Branky: 17. Herák, 44. Presl. Rozhodčí: Ardeleanu – Kožár, Hanilec. ŽK: 1:1. Diváci: 100.

TACHOV: Makó – L. Viterna, Elijaš, Luk. Čížek, J. Viterna, Hutta, Braun, Habart, Rulf, Malý, Čížek. Střídali Hanko a Janoušek.

PLZEŇ B: Protivínský – Bárta, Hudec, Bauer, Nový, Dvořák, Diviš, Herák, Mudra, Leitl, Presl. Střídal Houdek.