14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Turnaj v malé kopané vyhráli mladší žáci Jiskry Domažlice

V neděli 28.12. se v domažlické sportovní hale uskutečnil turnaj v malé kopané mladších žáků. Turnaje se zúčastnilo 7 týmů z celého Plzeňského kraje a 1 tým z Německa. Vítězem se nakonec stalo družstvo pořádající Jiskry, chlapci ročníku 96. Druhé místo obsadili též hráči Jiskry ročník 97. a 3. místo obsadili mladí fotbalisté Slovanu Spoje Plzeň. Hrálo se ve dvou čtyřčlenných skupinách, první dva týmy se střetly v semifinále o postup do finále, zbylé týmy hrály o konečné umístění.

Ve skupině "A" se utkala družstva: Jiskra "96", Union Sparta Plzeň, Okula Nýrsko a německý tým z Willmeringu/Waffenbrunnu.
Výsledky ve skupině:
Jiskra "96"-Sparta 1:1, -Nýrsko 1:0,  -WiWa 1:0,
Sparta-Nýrsko 1:0, -WiWa 1:0,
Nýrsko-WiWa 0:1.

Ve skupině "B" hrály týmy Jiskry"97",Slovanu Spoje Plzeň,OFS Tachov"97" a Město Touškov.
Výsledky:
Jiskra"97"-Slovan 0:0,-Tachov 1:0,-Město Touškov 2:0,
Slovan-Tachov 2:2,-Město Touškov 1:1,
Tachov-Město Touškov 1:1.

V boji o finále porazili hráči Jiskry"96" tým Slovanu Spoje jednoznačně 3:0, v druhém semifinále došlo až na penalty, v nichž měli více štěstí hráči Jiskry"97" oproti Spartě Plzeň.
Ve finále diváci viděli "bratrovražedný" boj hráčů, kteří spolu trénují a hrají krajský přebor mladších žáků. Po bezbrankovém stavu o vítězi rozhodly opět penalty a vítězi se stali starší hráči Jiskry po výsledku 4:3.
V zápase o třetí místo mezi plzeňskými týmy Sparty a Slovanu Spoje došlo též na penalty, ze 3. místa se radovali hráči Slovanu Spoje. V zápase o 5. místo porazila WiWa tým z Tachova 1:0 a v souboji o 7. místo zvítězilo Nýrsko nad Městem Touškov 2:1 .

8. Sokol Město Touškov.

Nejlepším brankářem se stal Tomáš Krutina z Jiskry "97, který na turnaji ani jednou neinkasoval. Nejlepším střelcem se se třemi zásahy stal Vítek Nguyen ze Sparty a nejlepším hráčem zvolili organizátoři Simona Schneidera z WiWa.
Organizátoři děkují pánům Vlčkovi a Schlägelovi za medaile a poháry, Sportu Podestát, Drogerii Podskalská, Cukrárně Milavče, pí. Bočanové a p. Herinkovi a VZP Domažlice za věcné dary. Podle slov všech zúčastněných se turnaj opravdu vydařil a diváci mohli vidět mnoho pěkných fotbalových zápasů.

P.S. Trenéři ml. žáků Libor Bočan a František Copák přejí všem svým svěřencům a jejich blízkým (a nejenom jim) hodně štěstí, zdraví a fotbalových zážitků v Novém roce 2009.