Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALNováčka z Kolovče pozvedli uzdravený Diepold a trenér Lucák

Zvučná jména nasa­dil po jasném vítězství v 1. A třídě i pro krajský přebor ko­lovečský nováček: Mareš, Mi­lota, Baxa, Černohorský, Die­pold, Mifek, Šperl a další bor­ci s divizními až ligovými zkušenostmi. Odborníci i fandové očekávali, že Slavoj prožene favority a bude ata­kovat čelo tabulky. To se na­konec nestalo a sedmá příčka s pětadvaceti získanými body je pro veřejnost tak trochu zklamáním.
„Začátek se nám vydařil. Ze čtyř zápasů jsme získali devět bodů a prohráli jen na úvod 1:2 v Holýšově. Potom však přišlo hluché období, kdy jsme ze šesti zápasů jen jed­nou remizovali a všechno ostatní prohráli," říká prezi­dent klubu Milan Lucák a hledá příčiny nečekaného a nepříjemného výpadku. „Mě­li jsme příliš úzký kádr a na­víc se zranil záložník Diepold, který patří ke klíčovým hrá­čům mužstva. V tomto období se potom nedařilo ani zkuše­ným hráčům."
Pět kol před koncem však hrajícího kouče Romana Ba­xu vystřídal právě Milan Lu­cák a v roli trenéra se mu ved­lo až nad očekávání znameni­tě. Šéf klubu na lavičce přine­sl výkonnostní i výsledkový obrat. Navíc začal hrát diri­gent celku Diepold a výsled­kem bylo pět vítězných zápa­sů v řadě. „Plný počet získa­ných bodů v posledních pěti kolech byl naprosto zaslouže­ný. Nepředváděli jsme sice nějak příliš pohledný fotbal pro diváky, ale hráči k těmto zápasům přistoupili zodpo­vědně, plnili si svoje povin­nosti a přidali nesmírnou dávku bojovnosti," tvrdí Mi­lan Lucák a dodává: „Kdy­bychom měli navíc čtyři bo­dy, tak jsme s podzimem spo­kojeni."
Asistent trenéra Jiří Velí­šek potvrzuje, že pro výkony celku byla důležitá přítom­nost exligisty Diepolda, který dokáže dát hře systém. „Po­kud nemohl hrát, nebylo to ono. Nejlepší výkon jsme po­dali ve Zbůchu, kde jsme vy­hráli 8:0, naopak hodně špatně jsme zahráli v Plzni s SK ZČE. Tam jsme prohráli 1:3. Struč­ně řečeno: když se zranil Die­pold, mužstvo se trápilo, nao­pak když hrál, dělaly se body." V průběhu podzimu vedení Kolovče angažovalo dalšího exligistu Františka Veselého mladšího, ale čas ukázal, že to byl krok vedle. „Chtěli jsme právě za Diepolda alespoň trochu náhradu. Sehrál pět zápasů, a nebylo to dobré. Na krajský přebor už nestačil, přestože on sám si myslel opak," vysvětluje Jiří Velíšek.
Do zimní přípravy Koloveč vstoupí pod trenérem Mila­nem Lucákem. „Začínáme 3. ledna a připravovat se bude­me v domácích podmínkách třikrát týdně. Hrajeme zimní turnaj v Doubravce a startu­jeme i v poháru ČMFS, kde v prvním kole hrajeme v Po­střekově. Cílem zimní pří­pravy musí být zdokonalení fyzické kondice a herního projevu," plánuje kouč a pre­zident v jedné osobě.
Očekávají se i nějaké změ­ny v kolovečském hráčském kádru. „Začátkem ledna za­čne v Mostu přípravu s druho­ligovým mužstvem Šperl. Po­kud by se neprosadil do kád­ru, odehraje jaro u nás. O žádných jiných odchodech ze stávajícího kádru nevím. Na­opak z Německa přišel Jin­dřich Bittengl, bývalý hráč plzeňské Viktorie, a další možné posily jsou v jednání," tvrdí Milan Lucák.
Šéf kolovečského fotbalu se v současné době nerad vyjad­řuje o cílech pro jarní část se­zony. „Naše představy pře­hodnotíme a upřesníme podle toho, s jakým hráčským kád­rem do jara vstoupíme."

Pavel Hochman