Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALŠok! Ve fotbalové divizi platí nová tabulka

Hradec Králové - Měli jedenatřicet bodů a okupovali druhou příčku. Po pátečním zasedání Odvolací a revizní komise ČMFS mají fotbalisté příbramského béčka na kontě bodů pouze čtrnáct a propadli se na čtrnácté místo!

Autor:
Pavel Hochman

Ilustrační foto.

Ilustrační foto.
Autor: Deník

Důvod? Nejvyšší odvolací a revizní orgán totiž kontumoval jejich utkání v prvních sedmi kolech, ve kterých nastoupil příbramský útočník Vítězslav Škácha s neplatným registračním průkazem.

V něm měl uvedeno FK Marila Příbram, přestože od léta se klub už jmenoval 1. FK Příbram. Když se na to přišlo, STK ŘK ČMFS potrestala rozhodčí pokutami až do pěti tisíc korun, příbramský klub zaplatil pokutu 21 000 korun, ale výsledky se neměnily.

Proti tomuto rozhodnutí se odvolalo k ORK pět klubů: Vltavín, Motorlet, Strakonice, Klatovy a Vejprnice. Požadovaly v souladu s řády kontumaci výsledků.

„Naše komise zrušila rozhodnutí STK a celou záležitost znovu projednala. Kontumovala výsledky příbramského béčka ve prospěch soupeřů v prvních sedmi kolech. Podle soutěžního řádu, hrál Škácha na neplatný registrační průkaz,“ uvedl předseda ORK Ondřej Lněnička.

Ztrátu sedmnácti bodů považují v Příbrami za křivdu. „Možná se obrátíme na civilní soud. Pokuta byla adekvátní. Chtěli jsme se vrátit do ČFL a máme zmařenou celou sezonu,“ uvedl Petr Větrovský, marketingový ředitel 1. FK.

Nová tabulka fotbalové divize A