Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALŠlauf přiznal přijetí úplatku, tvrdí svědkové

Včerejší jednání disci­plinární komise krajského fotbalového svazu opět pro­jednávalo kauzu obvinění rozhodčích Antonína Liš­kutína a Jiřího Šlaufa chrás­teckým kapitánem Václavem Bezdičkou z přijetí úplatku pětadvacet až třicet tisíc ko­run.Na neveřejném zasedání komise vyslechla svědky roz­hovoru mezi Bezdičkou a su­dím Šlaufem, ve kterém se měl rozhodčí přiznat k přijetí úplatku.
„Před komisí jsem musel jen potvrdit slova Bez­
dičky. Po plážovce na Rapidu jsem byl přímým svědkem rozhovoru, ve kterém Šlauf vyčetl Bezdičkovi, že je vy­rovnávacím gólem v utkání s Horní Břízou připravil o tři­cet tisíc korun, které museli vrátit," uvedl včera pro Deník Pavel Řezáč brankář plzeň­ského SK ZČE.
Ve prospěch chrásteckého fotbalisty svědčil na discipli­nární komisi i Petr Mužík, hrající na podzim za divizní Domažlice: „Na vlastní uši jsem slyšel, jak Šlauf vyčítá Bezdičkovi, že je připravil o třicet tisíc korun. Bylo to po plážovém fotbalu na. Rapidu a tak jsem to také disciplinárce sdělil."
Oba svědkové už vypovída­li na policii stejně jako další svědkyně, která byla rovněž rozhovoru Šlaufa s Bezdičkou přítomna. Z rozhovoru údaj­ně existuje i nahrávka, kterou má k dispozici útvar pro od­halování korupce a finanční kriminality Policie ČR.Disciplinární komise po včerejším jednání přijala dva závěry. „Uvolnili jsme čin­nost rozhodčímu Antonínu Liškutínovi od 4.12. vzhledem k tomu, že komisi nebyly předloženy důkazy o jeho provinění," informoval před­seda komise Vladimír Krejčí.
Ještě minulý týden zástup­ci disciplinární komise tvrdi­li, že jsou schopni případ uzavřít i před tím, než dokon­čí policie vyšetřování. Včera však už bylo všechno jinak. „Přerušujeme řízení s roz­hodčím Šlaufem a hráčem Bezdičkou do doby předání materiálů od policie,“ sdělil Krejčí. Čtyřicetiminutové části včerejšího jednání jeho komise byl přítomen i zástup­ce policie České republiky.

Pavel Hochman