Kalendář

<< duben 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTenér Kubeš podruhé přijímá výzvu a stal se opakovaně trenérem Staňkova

Tenér Kubeš podruhé přijímá výzvu
Před pěti lety přebíral Staňkov na poslední příčce krajského přeboru, tým měl dva body po osmi kolech. Zachránil ho. V další sezoně s ním skončil na 4. místě, což bylo nejlepší umístění od sestupu z divize. Trenér Jaroslav Kubeš sice vstupuje podruhé do stejné řeky, která je stejně kalná jako při jeho prvním příchodu, ale věří, že jeho mise není předem ztracená.

Jak došlo ke kontaktům, jejichž vyústěním je vaše druhé trenérské angažmá ve Staňkově?
Jako první mě na pokyn předsedy oddílu Kazdy oslovil kapitán mužstva Petr Štverka. Jestli bych nechtěl Staňkovu pomoci a zkusit tady trénovat. Pravdou je, že jsem ve Staňkově zažil své nejkrásnější trenérské roky, a tak jsem na to kývl. Trochu mě mrzí, že v Chlumčanech jsem nedokončil práci, ale věřím, že to tam pochopili. Staňkov je pro mě něco jako srdeční záležitost.

Staňkov jste ale před dvěma lety a půl opouštěl ne zrovna s nejlepšími pocity...
Ale vzpomínám na působení tady v dobrém. Pravdou je, že se člověk nikdy nezavděčí všem, ale pozitiva převažují. Proto do toho jdu i teď.

Přebíráte tým, který má jen devět bodů a je v tabulce krajského přeboru poslední.
Je to má staňkovská výzva číslo dvě. Tehdy na tom mužstvo bylo ještě hůř. Chci říct jednu věc - kdybych nevěřil, že se záchrana může podařit, nešel bych do toho.

Mužstvo je poslední, logicky se nabízí otázka - má současný kádr na to, aby soutěž udržel?
Je fakt, že tým se musí zkvalitnit, ideální by bylo doplnit ho kvalitou v každé řadě. Hlavně ale potřebujeme útočníka a středního záložníka.

V realizačním týmu na konci podzimu zůstal prakticky už jen váš někdejší asistent Zdeněk Zahoř. Kdo s vámi bude na lavičce?
Se Zdeňkem počítám, naše spolupráce tehdy fungovala. Ale ještě aspoň jednoho člena realizačního týmu bych uvítal, hledáme vedoucího mužstva.

 

Převzato ze staňkovského webu: http://tjstankov.wz.cz/