Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALBaník míří zpátky do přeboru

TACHOVSKO - Nejhorší postavení má po podzimu v 1. A třídě bezdružická Jiskra, Rozvadov je v pohodě 


Ilustrační foto.

Ilustrační foto.
Autor: DENÍK/František Hlas

Tři mužstva z Tachovska bojují o mistrovské body ve fotbalové 1. A třídě. Po sestupu z krajského přeboru je to Baník Stříbro, dále Rozvadov, který po postupu do 1. B třídy touto jenom projel a z prvního místa šel do 1. A třídy. V neposlední řadě další nováček, Jiskra Bezdružice, pokračoval stejně jako Rozvadov spanilou jízdu a opět přes baráž slavil další postup. Jak si jednotlivé týmy vedly podle Deníku v podzimní části soutěže?

2. Baník Stříbro – 32 bodů. Hned po sestupu došlo k předem avizované změně na postu trenéra. Milana Tůmu vystřídala dvojice Erich Hruška a Jaroslav Lorenc. Stříbrští bafuňáři dali před sezonou dohromady kádr, který svou kvalitou převyšoval ten z krajského přeboru. Jiný cíl než návrat do přeboru si tak ve Stříbře nemohli dávat. Vstup do soutěže byl takřka famózní, když Nepomuk odjel s bůrem, z Rozvadova přivezl Baník bod a porazil Žichovice. Pak ale přišla studená sprcha v podobě domácí prohry s Nýrskem. Další okresní derby v Bezdružicích Baník se štěstím zvládl a stále se držel na druhé postupové příčce za suverénní Horní Břízou. Stříbrští v dalších kolech zaváhali jen v Lubech a v Horní Bříze, kde dvakrát vedli, ale nakonec odjeli s prázdnou. Baník po podzimu naplnil očekávání a na druhé příčce má před Příkosicemi náskok pěti bodů. Pracovitostí a kvalitou kádru má Stříbro velkou šanci na návrat do přeboru. Pokud by se tak na jaře nestalo, bylo by to velké zklamání.

5. TJ Rozvadov – 26 bodů. Nováček z Rozvadova má zásluhou spolupráce s FK Tachov velmi silný kádr. Trenér Jan Sopko mohl v podzimní sezoně využít zkušeností Pavla Roháče, Dalibora Chady, Mariána Bečváře, Pavla Opavy a v brance mohl počítat s mladým talentem Richardem Bobčíkem. Spolu s kmenovými hráči poskládal bývalý ligový hráč Sparty Praha a Jablonce mužstvo, které má na nejvyšší příčky. V podzimní části soutěže se ale tým v některých zápasech potýkal se špatnou koncovkou, kdy hráči nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance a zbytečně ztráceli body. Rozvadovské však může nejvíce mrzet prohra s rezervou Klatov, domácí ztráty se Sušicí, Příkosicemi a úplně nezvládnuté okresní derby.

15. Jiskra Bezdružice – 11 bodů. Po euforii z dalšího postupu přišlo rychlé vystřízlivění. Jiskra pokazila začátek soutěže a hráči stáli před něčím, na co nebyli po dvě sezony zvyklí. Prohry a ještě na domácím hřišti byly něco nového a hlavně nepříjemného. Po remízovém derby v Rozvadově se zdálo, že se mužstvo nakopne, ovšem opak byl pravdou. Trenéři Miroslav Gengel a Václav Jaroš neměli k dispozici kvůli zranění některé opory a nervová soustava známých hráčů pracovala v neprospěch kolektivu. Přišly zbytečná vyloučení a následovaly disciplinární tresty. První výhry se Kohouti doč〜kali až v sedmém kole, ale pak přišly další prohry. Nedařilo se proměňovat vyložené brankové příležitosti a to sráželo tým psychicky dolů. Bezdružičtí se zásluhou zlepšeného závěru bodově přiblížili k mužstvům před sebou a vykřesali tak malou naději bojovat v jarní části soutěže o záchranu, která však bude hodně těžká.