Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALSparťané opět útočí na postup

TACHOVSKO - V Konstantinových Lázních tak dobrý podzim v 1.B třídě dlouho nepamatují, Bor zklamal 


V minulé sezoně došlo ve fotbalové 1. B třídě z pohledu Tachovska k velkému pohybu. Do 1. A třídy postoupila mužstva Rozvadova a Bezdružic, směrem dolů se poroučely Planá a Přimda. V soutěži tak zůstaly z našeho okresu dva týmy. Sparta Dlouhý Újezd a Sokol Konstantinovy Lázně. Řady rozšířil nováček z Boru. V soutěži tak bojovala tři mužstva. Jak si podle Deníku vedla v podzimní části soutěže?

2. Sparta Dlouhý Újezd – 31 bodů. Časově zaneprázdněného trenéra Radka Sobotíka vystřídal před sezonou na lavičce Sparty Josef Mišoň. Staronový kouč se vrátil do známého prostředí, když si od trénování dal jen roční přestávku. Fotbalisté Dlouhého Újezdu předváděli pod jeho vedením kvalitní výkony, ale nevyvarovali se několika nepříjemných výpadků. Sparta vstoupila dp soutěže velmi dobře. Sice po třech výhrách narazila v Heřmanově Huti, ale následovala série tří výher. První výpadek přišel až v osmém kole, kde na hřišti, v té době posledního Sulkova, remizovala 3:3. Po domácí výhře s vedoucí rezervou J. Domažlice přišel totální kolaps v podobě sedmigólového debaklu ve Stodu. Ne vždy se mužstvu dařilo po herní stránce, ale hráčům nechyběla bojovnost a nasazení. Proto je Sparta druhá a může útočit na postup do vyšší soutěže.

6. Sokol Konstantinovy Lázně – 21 bodů. Před sezonou se v dokonce uvažovalo, že se mužstvo pro úzký kádr do soutěže vůbec nepřihlásí. V Lázních se vedla dlouhá jednání, ale nakonec mužstvo k prvnímu zápasu v Chodově nastoupilo. Soutěž začalo prohrou a domácí remízou. V dalším průběhu se pesimistické předpovědi nepotvrdily a Konstantinky zažily podzim, jaký už dlouho nepamatují. Úzký kádr byl velkou slabinou týmu. Nicméně, pokud měl trenér Tahavský spolu s hrajícím asistentem Pavlem Rašínem k dispozici větší část kádru, ten dokázal na hřišti bodovat. Šesté místo a hlavně zisk jedenadvaceti bodů dává Konstantinkám klid do zimní přípravy a hlavně do jarních bojů.

14. Sokol Bor – 8 bodů. Nováček z Boru se těšil v okresním přeboru, z kterého suverénně postoupil, a v přípravě skvělé formě. Mužstvo předvádělo pohledný fotbal a dařilo se mu střelecky. Vše, jako mávnutím kouzelného proutku pominulo se vstupem do krajské soutěže. Po Postřekově nezvládli Borští ani derby se Spartou a prohráli i pod Čerchovem. Nováček se trápil v koncovce a na lepší časy se začalo blýskat až při dalším okresním derby v Konstantinkách. Pak ale přišelo zklamání v domácím utkání s nevýrazným Mrákovem, kdy Bor ztratil dvoubrankové vedení. Neproměněné šance, to byla největší příčina neúspěchů borského nováčka. Hráči přestali věřit ve vlastní schopnosti a v mnohých zápasech se také herně trápili. Mladému týmu chyběla hlavně zkušenost z náročnějších utkání. Například v Horšovském Týnu podali sokolíci v prvním poločasu vynikající výkon, vedli 2:0, nedali další šance a ve druhém poločasu po brzkém snížení Dynama doslova odešli ze hřiště. Osm získaných bodů jim velké šance na záchranu nedává, ale naděje umírá až poslední. Důležité je, že mužstvo zvládlo závěr podzimu a ztráta na další mužstva není propastná. Pokud si chtějí uchovat naději na záchranu, musí nastat velké zlepšení.