Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALCelku patří po polovině soutěže šesté místo

TACHOV - Podzimní část divizní soutěže starších žáků skončila. Její průběh hodnotil vedoucí týmu FK Tachov Petr Nevařil 


Ilustrační foto.

Ilustrační foto.
Autor: DENÍK/František Hlas

Do druhého ročníku fotbalové divize starších žáků vstoupil FK Tachov docela úspěšně. O tom, jaká byla podzimní část a co čeká tachovské fotbalisty v nejbližší době si Deník povídal s vedoucím týmu Petrem Nevařilem.    

 Jste spokojeni s umístěním a bodovým ziskem po podzimní části soutěže?
Už na začátku letošní divizní sezony jsme avizovali společně s trenéry, že tento tým má na to hrát určitě v první polovině divizní soutěže. Prozatimním šestým místem jsme to splnili, i když musím být upřímný, pokukovali jsme o nějakou tu příčku výš. Jak byste zhodnotil přechod do jiné skupiny. Která byla, nebo je náročnější? Přechod ze severní do jižní skupiny divize pro nás byl především o nových neznámých soupeřích. Ve výkonnosti týmů jednotlivých skupin rozdíl není. Minulý rok jsme jezdili do oblastí větších městských aglomerací (Teplice, Ústí nad Labem, Most apod.) Nyní zase absolvujeme zápasy s týmy, které mají hráče ze svých širších regionů. Ale výkonnostně je to určitě srovnatelné.          

    Kdy jste byli, nebo ve kterém utkání, bylo-li takové, podali vaši svěřenci nejlepší výkon a naopak, kdy vám bylo nejhůře?      
Nikdy jsme si s trenéry nedělali iluze, že týmu vydrží stabilní výkonnost v každém zápase, to u žáků neznám ani u špičkových ligových týmů. Přesto ale bylo možná až příliš situací, kdy týmu chyběli vůdčí typy. Prostě takoví, kteří dokáží hráče kolem sebe vyburcovat. Kluci dokázali odehrát velmi kvalitní zápasy s Táborem, Klatovy, Viktorií Plzeň, Bohemians Praha nebo Podolím, dokázali jsme bez problémů přehrávat i soupeře z čela tabulky. Zase na druhou stranu je pro mne dodnes nepochopitelný kolaps v Praze na Slavii a velmi mne i trenéry mrzí bodové ztráty s týmy, kde jsme měli herně vše jednoznačně ve svých rukou. To se týká především zápasů na Doubravce, v Příbrami nebo naposledy ve Strakonicích.  

 Kdo patřil mezi největší opory týmu. Byl někdo, od koho jste čekali více a zklamal?
Jednotlivce je po této polovině sezony těžké hodnotit. Takovou osobnost, jakou byl v loňském roce mimořádně úspěšný střelec Martin Dvořák, nebo srdcaři typu Landrgotta, Rudy, Šindeláře nebo Földešiho nám teď trochu chybí. Trenéři však vsadili na týmovější, kombinačnější hru a já věřím, že kluci od kterých jsme čekali více, svoje kvality na jaře ještě prodají. Přesto se ve velmi dobrém světle, zvláště v posledních zápasech, jevil brankář Honza Tejkal a musím také pochválit hru Dominika Tkáče, i když u něj jsem přesvědčen, že má v některých zápasech na to, aby byl ještě lepší a možná se na svém postu vyvaroval některých chyb.                  

 Hodně se stále mluví o výkonech rozhodčích. Jak byste je hodnotil?                 
Výkony rozhodčích bych asi teď po polovině sezony nechtěl hodnotit. Zatím si opravdu nemůžeme nijak výrazně stěžovat, nerad bych to zakřikl. Všichni víme, že se “chleba láme“ vždy až na jaře, kde jde mnohým týmům o hodně. Byl bych rád, kdyby podzimní trend, alespoň co se týká naší soutěže, vydržel. 

 Co čeká hráče v nejbližší době?  
Hráči teď mají přestávku a já doufám, že se mnohým podaří doléčit různá zranění z průběhu podzimu. Zhruba za měsíc však začínáme s ostrou přípravou na jarní část sezony. Hráče čeká řada přípravných zápasů na umělé trávě v Tachově, cyklus tréninků zaměřených především na fyzickou přípravu a v neposlední řadě týdenní zimní soustředění v Hojsově Stráži, které se nám loni velmi osvědčilo. Kluci si tam často sáhli na dno svých sil, ale jejich fyzička byla na jaře znát. 

 Plánujete do zimní přípravy doplnění kádru?            
Byli bychom především rádi, kdyby se hostování, která u nás máme, proměnily v přestupy. Zájem trvá o Čadu z Bezdružic, který se až do svého zranění jevil ve velmi dobrém světle. Velmi dobře se uvedl brankář Kůst z Přimdy, který sice chytal je za rezervní tým, ale jeho výkony jdou poctivou přípravou nahoru. Rádi bychom získali Vejvodu a Sovku z Plané. Oba jsou kvalitní fotbalisté a já věřím, že jejich čas v Tachově určitě přijde.  

Cíl pro jarní boje?           
Jaro je pro nás spojeno s jednoznačným cílem dokončit soutěž v horní polovině tabulky a pokud to jen trochu půjde, rádi bychom předváděli divákům atraktivní fotbal, který má v Tachově tradici a fanoušci si jej tady určitě zaslouží.