Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALSmutné je, že nedokážeme doma tvořit hru

Strakonice - Po bídném začátku sezony přišlo zlepšení a nakonec fotbalisté Strakonic skončili na podzim v tabulce divize sedmí. Trenér Pavel Koubek je spokojený, ale vidí i nedostatky.


Na začátku letní přípravy trenér Pavel Koubek prohlásil: „Věřím ve vydařený vstup. Mým přáním je hrát v horní polovině tabulky.“ To první se mu nesplnilo, to druhé ano.

Na začátku letní přípravy trenér Pavel Koubek prohlásil: „Věřím ve vydařený vstup. Mým přáním je hrát v horní polovině tabulky.“ To první se mu nesplnilo, to druhé ano.
Autor: Jan Škrle

Sedmé místo, zisk 23 bodů. Dá se říci – velmi solidní podzim.

Fotbalisté Strakonic splnili svůj cíl a skončili v horní polovině divizní tabulky. Jak si přál trenér Pavel Koubek.

I když začátek sezony byl hodně nevydařený. Strakoničtí se však zvedli a zabojovali. Jak se kouč dívá na první polovinu soutěže?

Jak jste spokojený s první částí sezony?
Tím, že jsme vyhráli poslední zápas s Třeboní, tak mohu prohlásit, že jsem spokojený. Splnili jsme to, co jsme si řekli a skončili jsme do sedmého místa. I když mohlo to být lepší.

Je podle vás toto umístění strop týmu, nebo můžete na jaře atakovat i vyšší příčky?
Jaro je specifické. Záleží především na stavu hráčského kádru.

Dá se říci, že vám hodně pomohly posily z českobudějovického Dynama. Nastupovaly vcelku pravidelně...
Určitě, pomohly nám hodně. A hlavně jsme získali velkou oporu v bráně: Jakuba Skálu.

Na postu brankářské jedničky tedy zůstane Jakub Skála?
Skála je tady na hostování. Radek Charvát ve Strakonicích skončil, co vím, tak je v Horažďovicích. Se Skálou se vedení domlouvalo, že by u nás měl pokračovat a on sám je také spokojený. Dvojku bude dělat i nadále Kozlík.

Týmu se zpočátku nedařilo, začalo to hned v Poháru ČMFS, kde jste vypadli už v předkole s Rapidem Plzeň. Co bylo hlavní příčinou?
V poháru nenastoupili hráči, kteří ještě neměli hotový přestup. Přesto by divizní klub, jakým Strakonice jsou, měl takovéto utkání zvládnout. Nehledě na to, že tam o čtrnáct dní později hrály mistrovský zápas Horažďovice (účastník krajského přeboru – poznámka redakce) a zvítězily. Stav kádru neberu jako omluvu.

Divizi jste začali remízou v Domažlicích, ale pak přišla série tří porážek v řadě...
Myslím si, že jsme do soutěže vstoupili úspěšně. Bod z Domažlic byl velmi cenný, mnoho týmů tam neboduje. Mám však pocit, že místo toho, aby to mužstvo nakoplo, tak ho to srazilo. Hráči si mysleli, že vše půjde samo. Poté k nám přijel nováček z Milevska a přehrál nás. Kluci vůbec nechtěli hrát. Následně jsme zajížděli do Prachatic, odkud jsme si odvezli výprask 0:7. O tom utkání se mi mluví špatně ještě teď. Soupeř nás doslova převálcoval. I když možná, kdyby Horejš dal první šanci, mohlo být vše jinak. Další zápas jsme doma prohráli s béčkem Příbrami, což byl velice silný soupeř. Chytili jsme se až v šestém kole doma proti Voticím (5. kolo měly Strakonice přeložené – poznámka redakce). Bylo to jedno z našich nejlepších utkání a pořád jsem věřil tomu, že hráči mají na víc. Ale nemohli k těm zápasům přistupovat, tak, jak se někdy dělo. Smutné je na tom to, že máme mladý tým, který nedokáže doma tvořit hru.

Mladíci dostávali hodně příležitostí. Byl jste spokojený s jejich výkony?
Myslím si, že ročník 1989, který vyšel z dorostu, je velmi dobrý. Křivanec hrál stabilně a Hajdušek nám roste ve velkou oporu. Musím navázat na slova mého předchůdce Jaroslava Voříška, který říkal, že Jan Koubek a Hajdušek jsou velmi perspektivní hráči. Ale nejsem spokojený s tréninkovou morálkou. Máme v týmu většinu studentů, takže větší část hráčů málo trénuje.

Které zápasy hodnotíte jako nejlepší, kdy jste byl spokojený?
Řekl bych, že jsme velmi dobrý výkon zatím podali ve čtyřech utkáních. První bylo proti Voticím, které jsme doma přehráli i přesto, že mají velmi zkušený tým. Výborný zápas po taktické stránce jsme odehráli v Benešově, kde byli domácí lepší, ale my jsme dávali góly. Dále jsme předvedli dobrý výkon na Vltavínu, ale bohužel jsme tam prohráli 0:2. Hráli jsme však pohledný rychlý útočný fotbal, bohužel jsme udělali dvě chyby a tím jsme pustili Vltavín do šancí. Myslím, že určitou kvalitu měl i poslední podzimní duel s Třeboní.

Nastanou v zimní přestávce nějaké změny v kádru? Jako každý trenér byste jistě uvítal nějaké posily.
Určitě musíme posílit. Co vím, tak s aktivní kariérou končí Michal Káník. Po vyloučení v zápase s Hořovickem mi sdělil, že už hrát nebude. Takže na postu stopera budeme muset posílit, nebo tam budeme muset zapracovat někoho ze současného kádru. Každopádně by nějací noví hráči měli přijít. Určitě bych chtěl kádr posílit a nechci, aby to dopadlo jako loni, kdy přišel na jaro jeden hráč.


Zasáhnou do přípravy už i dlouhodobí marodi Svoboda a Šroub?
Svoboda prodělal rehabilitaci, měl by se zapojit. Se Šroubem jsem osobně nemluvil já, ale vedení klubu. Měl by to zkusit, ale nevím, jestli se zapojí s áčkem, nebo s béčkem. Jan Koubek má únavový syndrom, ale pevně věřím, že si odpočine a zapojí se do přípravy. Největší problém je v tom, že nevím, jak to má vedení klubu s hráči, kteří jsou tady na hostování.

Kdy zahájíte přípravu na jaro?
Začneme trénovat šestého ledna. Hned následující víkend rozehrajeme kvalitně obsazený turnaj v Písku, kde se mimo jiné představí i třetiligové týmy.