Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALV Domažlicích bude hrát řecký fotbalista

V uplynulých dnech navštívil během cesty po Německu i chodskou met­ropoli prezident řeckého klu­bu Christos A. Athanasidis. Kromě obchodních aktivit se setkal i se zástupci fotbalové­ho oddílu TJ Jiskra Domažlice jeho prezidentem Jaroslavem Ticháčkem a manažerem klu­bu Jiřím Pojarem. Při této pří­ležitosti jsme ho požádali o rozhovor.

Prozraďte nám váš oblíbený řecký a světový klub.
Protože žiji v Polikastru, fan­dím místnímu ligovému muž­stvu Aris Soluň. Ve světě sle­duj i pravidelně anglickou a německou ligu. Důležité je, že fotbal přináší lidem zábavu a spojuje národy.

Proč  jste  navštívil  Domažlice?
Rozšiřuji moje investice do střední Evropy a jednou z destinací bude i Česká repub­lika. Pro Domažlice jsem se rozhodl pro jejich zeměpis­nou polohu blízko hranic se SRN a jelikož jsem zároveň prezident klubu IV. ligy AOK Polikastro, snažím se získá­vat kontakty i ve sportovní oblasti. Došlo k setkání se zá­stupci Domažlic a výsledkem těchto jednání je avizovaná možnost, že od ledna 2009 při­jde na zkoušku náš nejlepší hráč, talentovaný 23 letý zá­ložník Nikos Tsergevelakis.

Můžete nám blíže představit tohoto hráče?
Je to velice inteligentní, krea­tivní a velmi technicky vyba­vený fotbalista, který vyrůs­tal v německém Bayreuthu, kde působil v ligových doros­teneckých soutěžích. Poté se s rodiči vrátil do Řecka. Nicméně, díky pobytu v Ně­mecku chceme využít jeho ja­zykový potenciál v podnika­telské sféře a chtěli bychom, aby se i nadále fotbalově roz­víjel. S Domažlicemi jsme domluveni na podmínkách a věříme, že se v lednu zapojí do přípravy na jarní sezonu.

Jaké máte podnikatelské záměry v České republice?
Jsem ředitelem kapitálové in­vestiční společnosti, která pů­sobí v několika státech Evropy, například v Řecku, Lucembur­sku, Švýcarsku, Německu a v Anglii. Do dvou měsíců hodlá­me otevřít naši pobočku i v České republice.

Jak se vám líbí v České republice a v Domažlicích?
V Česku se mi velice líbí. Do­mažlice jsou krásné město s bohatou historií. Dostalo se mi tu přátelského přijetí a moc si toho vážím. Rovněž fotbalový stadion a celý areál na mě za­působil a byl jsem příjemně překvapen.

Jiří Pojar