Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALFotbalisté slavili sto let domažlické kopané

DOMAŽLICE - V rámci kulatého jubilea výročí vydali funkcionáři Jiskry pamětní knihu a DVD pojednávající o historii domažlického fotbalu

Autor:
Redakce

FOTBALOVÉ JUBILEUM. Během slavnostního večera došlo i na vyhlašování domažlických funkcionářů, kteří se zasloužili o rozvoj kopané v chodské metropoli. Jedním z oceněných byl i Vladimír Holeček, kapitán dorosteneckého SK Domažlice.

FOTBALOVÉ JUBILEUM. Během slavnostního večera došlo i na vyhlašování domažlických funkcionářů, kteří se zasloužili o rozvoj kopané v chodské metropoli. Jedním z oceněných byl i Vladimír Holeček, kapitán dorosteneckého SK Domažlice.
Autor: Karel Fait

Spousta vzpomínek, nenadálých setkání, ocenění bývalých hráčů a funkcionářů, tak lze charakterizovat páteční oslavy 100 let domažlické kopané. Ty se uskutečnily večer v sále Městského kulturního střediska v Domažlicích za účasti jak samotných současných i bývalých fotbalistů, funkcionářů, tak i pozvaných hostů. V roli moderátorů se představili Rudolf Špoták mladší a Tomáš Budka.

Slavnostní večer, na kterém nechyběli vzácní hosté z fotbalového a politického života, zahájil nástup žáků, kteří předvedli zaplněnému sálu MKS Domažlice několik cviků s míčem, aby posléze vytvořili podél schůdků na pódium špalír. Následoval úvodní projev prezidenta domažlických fotbalistů Jiskry Domažlice Jaroslava Ticháčka.

„Jsem rád, že jsem se mohl dožít tohoto slavného výročí. Dík patří všem, kteří se podíleli jak na zrodu našeho fotbalového oddílu, tak i jeho dosavadní historii, ať už jsou to hráči, funkcionáři, pořadatelé, správcové hřiště, sponzoři či vedení města. O to víc mě těší, že naše A - mužstvo se po podzimní části v divizi nachází na předních příčkách a je tak blízko k postupu do ČFL. Navíc oblastní I. třídu vede po podzimu naše rezerva,“ neskrýval radost nad letošními výsledky dospělých současný ´první muž´ domažlické kopané a zároveň nezapomněl na mládež: „Stejně jako dospělým se vede našim minižákům, žákům a dorostencům. A v nich právě vidím budoucnost domažlického fotbalu. Na závěr bych rád poděkoval všem fanouškům, kteří chodí hráče pravidelně povzbuzovat na mistrovská utkání a vytváří jim vynikající atmosféru.“

Jaroslav Ticháček poté předal slovo Rostislavu Votíkovi, který krátce pozdravil přítomné a popřál domažlickému fotbalu mnoho úspěchů. Po skončení jeho projevu byli in memoriam obměněni pamětní plaketou někteří zasloužilí fotbaloví aktivisté, za které ocenění převzali nejbližší příbuzní.

Domažličtí funkcionáři poté ocenili nejstarší z dosud žijících hráčů SK Domažlice. Mezi nimi nechyběl i bývalý kapitán úspěšného dorostu SK Domažlice, který v roce 1944 porazil slavnou Slavii Praha na jejím hřišti 2:1 – Vladimír Holeček. Do chodské metropole dorazil přes ´velkou louži´, až z amerického Chicaga, kde léta žije.

Přítomen byl rovněž hráč téhož dorosteneckého týmu a bývalý slavný lékař fotbalové Sparty Praha a československé reprezentace – MUDr. Miloslav Kundrát a další fotbalisté, kteří ve své době šířili slávu domažlického fotbalu. Následovaly další generace významných postav, které pomáhaly psát dějiny tohoto masového sportu v Domažlicích, aby přebraly ocenění za svůj přínos pro rozvoj sportu.

Na závěr převzali ocenění i současní funkcionáři Jiskry a další, kteří se nějakým způsobem podílejí na činnosti oddílu.

Zlatým hřebem večera bylo pokřtění nově vydané knihy a DVD s názvem Historie 100 let fotbalu v Domažlicích. Toho se zúčastnili všichni, kteří se na vytvoření knihy a DVD podíleli, aby šampaňským připili na zdar svého díla. Čestní hosté, známí fotbaloví harcovníci Karel Rada a Jiří Sloup poté knihu a DVD v rukou půvabných hostesek skropili proudem šampaňského.

Vydařený páteční slavnostní večer zakončila taneční zábava, která se protáhla až do brzkých ranních hodin.

Slavnostnímu večeru v MKS Domažlice předcházela prohlídka nového hřiště s umělou trávou, které se bohužel kvůli špatnému počasí nepodařilo dokončit. Jakmile ale nastanou příznivější klimatické podmínky, bude plocha rychle dokončena. Hřiště bude následně sloužit všem družstvům Jiskry i dalším zájemcům z řad fotbalových či futsalových oddílů k tréninku, přátelským, či mistrovským zápasům.