Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALToman: Je to špatné

Klatovy - Trenér klatovských divizních fotbalistů komentuje podzim


Jiří Toman

Jiří Toman
Autor: DENÍK/Yvetta Musílková

S pouhými sedmi body na kontě se krčí na předposledním patnáctém místě divizní skupiny A fotbalisté Klatov. Z patnácti zápasů odcházeli jen ve dvou v roli vítěze, jedinkrát remizovali a dvanáctkrát prohráli. Přezimují s velmi pasivním skóre 10:48. „Samozřejmě, že s takovou bilancí nemohou být spokojený. Chtěji jsme určitě být výš, ale vzhledem k tomu, kolik odešlo hráčů, jsme věděli, že to nebude vůbec jednoduché. Kádr máme velmi úzký, navíc hodně mladý. Pro mladíky je jistě divizní zkušenost k nezaplacení, jsou příslibem do budoucna, ale jen jejich dravost prostě na takovou soutěž nestačí, nemůže v žádném případě nahradit zkušenost,“ uvedl trenér TJ Klatovy Jiří Toman, podle kterého mladíci bojovali, ale někteří střídali lepší zápasy s horšími.


„Nejlepším podzimním střelcem byl teprve osmnáctiletý Meszáros. Slibně se jevil mladíček György. Mile mne překvapil mladý gólman Lorenc, který se stal jedničkou doslova ze dne na den a své role se chopil na výbornou,“ dodal kouč, který kvitoval práci zkušených matadorů. Viktora po počátečních problémech podával solidní výkony. Zedník si také odehrál své,“ upřesnil Jiří Toman, který nezapomněl na poděkování fanouškům. „Zůstali nám věrni i v této těžké situaci, kterou zřejmě pochopili, byli maximálně trpěliví a za to jim patří můj velký dík. Věřím, že s námi zůstanou dál,“ dodal.


„Ale jako celek jsme podávali velmi nevyrovnané výkony. Většinou jsme měli dobrý start, ale špatné jsme měli druhé poločasy. Na gól jsme se nadřeli, naopak po hloupých chybách jsme lacino inkasovali,“ ví trenér, kterému je jasné, že ani jeho týmu se nevyhne zimní hráčská rošáda. „Je teď ještě brzy na konkrétní informace, ale mám vytipováno patnáct jmen, adeptů na klatovský dres. Samozřejmě adekvátních finanční situaci v našem oddílu,“ dodal Toman, který i přes obrovské zklamání z boje rozhodně nemíní utéct. „Dal jsem se na vojnu, tak budu bojovat až do konce. Chci hlavně, abychom soutěž důstojně dohráli. I když jsem jinak velkým optimistou, tady v tom případě jsem dost skeptický. Šance na záchranu je mizivá. Situace je velmi špatná. Samozřejmě mít o sedm bodů víc, přemýšlel bych jinak,“ dodal Jiří Toman, který se se svým týmem po krátké pauze pustí do zimní přípravy na mistrovské jaro ve středu 3. prosince.