11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Jsou to důležité tři body pro postavení v tabulce, libuje si trenér Pavel Koubek

Strakonice - Divizionáři přezimují na sedmém místě. V neděli strakoničtí fotbalisté porazili na Křemelce v jihočeském derby Třeboň 4:2 (2:0). Strakoničtí v podzimní části nasbírali 23 bodů a jejich skóre činí 24:24.

Redakce

Fotbalisté Strakonic porazili v divizním derby Třeboň 4:2, oba celky nabídly divákům pohledný fotbal.

Autor: Jan Škrle

Derby nabídlo pohledný fotbal, který se divákům musel líbit. „Jsou to důležité tři body pro postavení v tabulce,“ liboval si strakonický trenér Pavel Koubek. Strakonice si v prvním poločase vytvořily dvoubrankové vedení, když Hovorka s Kaňákem proměnili obě nařízené penalty. „Věděli jsme co od Třeboně očekávat, možná se zbytečně nechali několikrát rozladit,“ vylíčil kouč.

Domácí měli navíc ještě od závěru první půle přesilovou hru, protože třeboňský obránce Houdek vyrazil míč letící do brány rukou. „Výsledek 2:0 z prvního poločasu beru jako velmi dobrý,“ řekl Pavel Koubek. Po změně stran byl opět lepší tým od Otavy a vytvořil si dokonce vedení 4:0, když se prosadil Hajdušek a Benedikt. „Ve druhé půli se naše hra ještě zlepšila a prosadili jsme se ze standardních situací, které jsme v pátečním tréninku pilovali,“ vysvětlil lodivod. Závěr ale Strakonickým příliš nevyšel, hosté dokázali snížit na dvoubrankový rozdíl.

V 87. minutě proměnil nařízenou penaltu po faulu Václava Šrámka Tomáš Skála a o dvě minuty později mířil přesně po chybě strakonické obrany Hačka. „Závěr utkání naši hráči vypustili a to byla chyba,“ uzavřel strakonický kormidelník.

Sestava: Skála – Hovorka (46. V. Šrámek), Hajdušek, K. Cibulka, Křivanec – Trněný, Šafránek, Benedikt, Hořejš – P. Káník, Kaňák (80. P. Cibulka)