15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Jiskra Domažlice - SKP Rapid Plzeň 4:2.

V souboji druhého s třetím se hrálo o udržení kontaktu s vedoucím Městem Touškov a o lepší pozici do závěrečných šesti kol. Domácí chtěli odčinit podzimní porážku z Plzně 1:0 a hráli aktivně, většinu zápasu herně kontrolovali, vytvořili si množství dobrých šancí, z nichž zužitkovali čtyři a připsali si důležité tři body.

První půlhodinu byli domácí o poznání aktivnější a hned ve 2. minutě nedosáhl hlavou na Šámalův tr. kop nikdo z nabíhajících domácích hráčů a vzápětí si plzeňský brankář Štrunc snadno poradil s nedůrazným pokusem Schötterla, po Šámalově přihrávce. Na druhé straně jen těsně přestřelil Mlezivovu branku z tr. kopu Pata. V 7. minutě stačil hostující Zaoral skluzem v poslední chvíli ukopnout míč pronikajícímu Janečkovi, těsně před šestnáctkou. V 9. minutě napřáhl ze 20 metrů Šot, ale Štruncovu branku minul. Hosté poté odvrátili Schötterlův centr a vzápětí i Šámalův tr. kop. Na druhé straně stačil Liškovu střelu zpoza šestnáctky srazit Tesař na roh. Ve 14. minutě musel odvráti Lavičkův centr zleva jen za cenu rohového kopu domácí Mach. V 18. minutě se po autovém vhazování dostal míč k Šotovi, ten se uvolnil a z úhlu zleva ze 12 metrů prostřelil brankáře Štrunce - 1:0. Ve 20. minutě pronikl po pravé straně Schötterl, ale na jeho centr těsně nedosáhl nabíhající Strejc a vzápětí si s nedůraznou Šotovou střelou poradil Štrunc. Šot, hrající s chutí, měl další možnost skórovat, ale po Černého centru zprava, zamířil hlavou z 8 metrů nad plzeňskou branku. Ve 23. minutě jej napodobil Mifek, který hlavou, ze stejné vzdálenosti, rovněž branku hostů přestřelil. Ve 25. minutě měl Šot další velkou šanci, když si chytře počkal na Rejtharův odkop, odstavil protihráče a postupoval zleva sám proti Štruncovi. Tentokrát však z úhlu z 10 metrů trefil jen bližší tyč jeho branky a hosté se ubránili. V závěru poločasu hosté přidali, vyrovnali hru, ale dlouho se nemohli prosadit. Čtvrthodinu před obrátkou vyboxoval tr. kop Paty, z 25 metrů brankář Mleziva a s dalšími útočnými akcemi si domácí zadáci poradili. Ve 32. minutě zneškodnil brankář Štrunc Janečkův tr. kop ze 23 metrů, ale udeřilo na druhé straně. Ve 39. minutě našel Pata rozběhnutého Hucla, který se protlačil kolem domácího obránce a střelou zprava z 15 metrů srovnal na 1:1. Při zákroku se zranil domácí brankář Mleziva a musel být vystřídán Pejsarem. V závěru poločasu po Lavičkově tr. kopu hlavičkoval hostující Jílek nad břevno domácí branky.
Aktivita domácích se od úvodu druhé půle nesla ve znamení centrů do soupeřovy šestnáctky, ale hosté je stačili vždy včas odvrátit. Do první velké šance se dostal v 56. minutě domácí Mifek, pronikl po levé straně, jeho centr srazili plzeňští hráči zpět, Mifek šel sám proti brankáři Štruncovi, ale ten jeho tutovkovou střelu z 10 metrů tělem vyrazil. V 59. minutě nemířil přesně domácí Janeček, ale o minutu později pronikl Mifek po levé straně, ostrým centrem našel nabíhajícího Šota, který z 10 metrů poslal domácí do vedení - 2:1. Po pěti minutách se domácí radovali znovu, když Janečkův rohový kop zprava, našel u vzdálenější tyče hlavu Tesaře, který míč poslal za Štruncova záda - 3:1. V 68. minutě se před šestnáctkou hostů uvolnil Šot, ale místo přihrávky zcela volnému Schötterlovi, volil střelu, kterou mu plzeňští zadáci zblokovali. Domácí byli stále aktivnějším mužstvem, ale hosté stačili jejich centry odvracet nebo pronikající hráče zastavovali za cenu faulů. V 73. minutě si brankář Štrunc poradil se Šámalovým tr. kopem a čtvrthodinu před koncem se Šot pokusil o parádu, když z 35 metrů technickou střelou chtěl přehodit brankáře Štrunce, který však konečky prstů míč vytlačil nad břevno. Jenže roh rozehrál zprava Šámal, na míč si nejvýše vyskočil Schötterl a hlavou z malého vápna zvýšil na 4:1. Na druhé straně si s pokusem Kordy poradil domácí gólman Pejsar. V 80. minutě pronikl do šestnáctky hostů Schötterl, ale vyloženou šanci zakončil střelou těsně vedle pravé Štruncovy tyče. Pět minut před koncem využili hosté zaváhání domácí obrany, která nestačila včas odvrátit míč z nepřehledné situace před svojí brankou a Korda střelou ze 14 metrů, která se otřela o pravou Pejsarovu tyč snížil na 4:2. Vzápětí byl po tvrdém faulu tento hostující střelec gólu vyloučen. V 88. minutě poslal Schötterl do vyložené šance Mifka, ale ten svůj duel se Štruncem zakončil zbrklou střelou ze 14 metrů nad plzeňskou branku. Když si v závěru zápasu hostující brankář poradil se střelou Kubici a posléze, se štěstím i s pokusem Kohouta, bylo to v zápase vše.