13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Stafin o víkendu smetl čtyřmi góly Chanovice

CHANOVICE - Kanonýr Tlustý se v posledním kole blýskl hattrickem a tým přiblížil prvnímu místu

Redakce

BUDU U NĚJ RYCHLEJI. Holýšovský Petr Jeniš (vpravo) se snaží být u míče dříve než soupeř, který se jej snaží odkopnout.
Autor: Jan Zavadil

V posledním kole podzimní části krajského přeboru zajížděl holýšovský Stafin do Chanovic. Holýšovští povzbuzeni šňůrou vítězství, kdy v předchozích třech kolech neinkasovali ani gól, jeli do Chanovic v roli favorita, kterou potvrdili.

Chanos Chanovice – FK Stafin Holýšov
0:4 (0:1)
Začátek zápasu přinesl útočný fotbal z obou stran a míč se přeléval z jedné strany na druhou. První poločas však nepřinesl mnoho pohledných šancí. Chvíli trvalo, než si hosté z Holýšova zvykli na velikost chanovického hřiště, ale co se poté dělo, stálo to za to.
V 16. min. se od půlky protáhl Šimka v sevření dvou domácích hráčů. V pádu přihrál Jenišovi, který těsně před domácím gólmanem přihrál Tlustému a ten před prázdnou bránou nezaváhal 0:1.

Domácí hráči se po této brance tlačili do zakončení, ale důsledná obrana Stafinu je k větší šanci nepustila. Ve 27. min. obdržel přihrávku z autu od Lukáše Šimka a z otočky pálil tvrdou střelou, ale pouze vedle branky. Ve 43. min. se k větší šanci dostali i domácí Švehla (bývalý divizní hráč Holýšova) přihrál spoluhráči. Ten střílel pouze vedle Jančovi branky.

V nastavení prvního poločasu se ocitl ve velké šanci Snášel. Majlát kopal přímý kop a Snášel přizvedl míč hlavou, domácí gólman však s menšími obtížemi míč zkrotil.

Do druhého poločasu vlétli hráči Stafinu na domácí jako uragán a těm se rozplynul sen o tom, ještě něco s utkáním udělat. Hosté se tlačili stále více a v 51. min. nahrál od půlky Procházka Šimkovi, jehož tvrdá střela ´olízla´ záda domácímu obránci a zaplachtila k tyči 0:2.

Holýšovský tým převzal téměř naprostou kontrolu nad utkáním a jeho hráči se ocitali v jedné velké šanci za druhou. V 55. min. byl Tlustý faulován před vápnem a rozhodčí nařídil přímý kop. Jeho rozehrání se chopil Kaas, který nakrátko rozehrál na Tlustého a ten tvrdou střelou pod břevno nedal brankáři šanci 0:3.

V 61. min. obdržel žlutou kartu holýšovský Snášel, který fauloval Švehlu. O dvě minuty později ji obdržel další hráč hostí, tentokrát Majlát a v 69. min. byl žlutou kartou odměněn domácí Švehla. Do konce zápasu již k větší šanci nedošlo, hosté kontrolovali vývoj utkání a nepouštěli domácí na svou polovinu.

V 90. min. se dostal do úniku Procházka, obešel brankáře, a měl před sebou prázdnou branku, místo toho nezištně nahrál dobíhajícímu Tlustému a ten završil svůj hattrick, kterým dal výsledku konečnou podobu 0:4.

„Musím klukům poděkovat většinový podíl na všech třech gólech mají oni,“ prozradil nezištně Tomáš Tlustý který díky svému hattricku v tomto utkání zvýšil počet svých ´skalpů´ na 21 gólů a vede nadále tabulku střelců.

Holýšov se díky nečekanému zaváhání Doubravky, která doma prohrála s Rokycanskými, přiblížil prvnímu místu na pouhé čtyři body. Na jaře diváci krajského přeboru uvidí jistě vypjaté souboje o špičku i chvost tabulky.

Sestava Holýšova: Janča – Hamerník, Snášel, Kaas, Majlát, Hulina, Jeniš, Procházka, Lukáš, Šimka, Tlustý, Branky: 16., 55. A 90. Tlustý, 51. Šimka, Rozhodčí: Kračmer, Delegát: Ardeleanu, ŽK: 1:2