Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDivizní kluby se bouří proti rozhodnutí svazové komise

Plzeň - Tabulka fotbalové divizní A skupiny, ve které startují z našeho regionu Domažlice, Tachov, Klatovy a Vejprnice, prožije možná velký třesk. Některé kluby se totiž odvolávají proti rozhodnutí STK při řídící komisi ČMFS pro Čechy.

Autor:
Pavel Hochman

Fotbalisté béčka Příbrami (v zeleném) by mohli přijít v divizní skupině B o body. V sedmi utkáních totiž za ně nastoupil hráč s neplatnou registrací. Případ by měla ve čtvrtek projednat příslušná svazová komise
Fotbalisté béčka Příbrami (v zeleném) by mohli přijít v divizní skupině B o body. V sedmi utkáních totiž za ně nastoupil hráč s neplatnou registrací. Případ by měla ve čtvrtek projednat příslušná svazová komise
Autor: DENÍK/František Hlas

O co jde? V prvních sedmi podzimních kolech nastupoval za rezervu 1. FK Příbram jedenadvacetiletý útočník Vítězslav Škácha, který měl v registrační legitimaci uveden název a číslo klubu FK Marila Příbram. Tento klub však letos v létě zanikl a je zaregistrován pod novým číslem a názvem 1. FK Příbram.

Jmenovaný hráč tak vlastně hrál na neplatnou registraci (načerno) ve vítězných utkáních proti Benešovu (6:1), Strakonicím (2:1, Vejprnicím 5:1, Vltavínu 4:1, Klatovům 11:0 a v remízových střetnutích s Tachovem 1:1 a Motorletem 0:0.

Celá záležitost byla odhalena po sedmém kole a STK tento přestupek vyřešila tím, že nechala disciplinární komisi potrestat pokutou rozhodčí, kteří nechali Škáchu hrát. Klub 1. FK Příbram potrestán nebyl!

A to se vůbec nelíbí některým klubům. „Proti nedostatečnému rozhodnutí STK jsme se odvolali k odvolací a revizní komisi ČMFS. Jsme přesvědčeni, že ta utkání, ve kterých Škácha nastoupil, musí být podle soutěžního řádu kontumována ve prospěch soupeřů. S námi se odvolaly Vltavín, Motorlet, Strakonice a chystají se i Klatovy,“ tvrdí sekretář vejprnické Slavie Milan Radimák.

Jeho slova potvrzuje klatovský sekretář Václav Kopřiva. „Tento týden se s největší pravděpodobností odvoláme. Jsme však přesvědčeni, že i odvolání jediného klubu by mělo být podnětem k přezkoumání rozhodnutí STK. A následné kontumaci všech zápasů, ve kterých hráč s neplatnou registrací nastoupil. Tím, že STK nechala potrestat rozhodčí, přiznala, že o přestupku ví, ale kontumaci výsledků neprovedla.“
V případě kontumace výsledků by béčko 1. FK Příbram přišlo o sedmnáct bodů a s pouhými jedenácti body by se v současnosti propadlo na čtrnáctou příčku tabulky divizní skupiny A.

Odvolací a revizní komise ČMFS je už o případu informována. „Chtěli jsme o tom jednat minulý týden, ale chyběly ještě některé podklady. S největší pravděpodobností odvolání klubů projednáme ve čvrtek odpoledne na Strahově,“ uvedl včera Ondřej Lněnička, předseda ORK ČMFS. Svůj názor na celý případ odmítl sdělit. „Rozhodujeme kolektivně,“ dodal.