Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDivizní derby fanoušky nenudilo

Plzeň - Divizní fotbalové derby v Domažlicích fanoušky lákalo. Na souboj domácích s tachovským nováčkem jich přišlo téměř šest stovek a ty viděly zasloužené vítězství Chodů 3:1. V nerozhodné první půli stačili hosté ještě držet krok, ale po obrátce na trávníku kralovali domácí, přestože před utkáním byly z jejich výkonu tak trochu obavy.

Autor:
Pavel Hochman

Domažlické hráčské řady totiž ještě více prořídly. K dlouhodobě absentujícím Vackovi, Paulovi a Šámalovi přibyli další tři. „Šot onemocněl, Tesař odjel do Nepálu, jen na lavičce zůstal zdravotně indisponovaný brankář Mleziva a navíc pro mne z nepochopitelných důvodů netrénoval celý týden Schötterl. Chybělo nám šest hráčů základní sestavy a já měl z utkání obavy,“ přiznal trenér Domažlic Milan Dejmek.

Jeho svěřenci však těžké utkání zvládli. Nastříleli tři góly a ještě navíc trefovali tyče a břevna. „Na postu stopera zahrál velmi dobře Bublík, výborně si vedli na dalších pro ně nezvyklých místech Manowetz v útoku a Mašek v záloze. Velmi dobrý byl i Mužík, podílející se na všech třech gólech,“ chválil tým kouč. Chodové se výhrou posunuli na druhé místo.

Tachovský nováček si představoval derby určitě jinak. Nezvládl však druhý poločas. „Gratuluji domácím, vyhráli zaslouženě,“ vysekl poklonu svému soupeři tachovský lodivod Miroslav Chada. Sám byl spokojen jen s první půlí. „Ještě o přestávce se v kabině nabudíme, potom přijdeme na hřiště a za pár minut inkasujeme druhý gól. Absence stopera Elijaše se projevila až příliš. Navíc Kaše už nám chybí ve středu obrany dlouho, a musíme proto hodně improvizovat,“ povzdechl si Miroslav Chada.