17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jiskra Domažlice - FK Tachov 3:1 (1:1)

Jiskra Domažlice – FK Tachov 3:1 (1:1)

V předposledním kole divizní soutěže skupiny A hostila Jiskra na Střelnici zlepšující se celek nováčka soutěže z Tachova. Domažlický trenér Dejmek měl opět problémy se sestavou, když k dlouhodobým marodům Paulovi, Vackovi a Šámalovi přibyli zdravotně indisponovaní Mleziva a Šot a stopér Tesař, který odjel na tři měsíce do Nepálu. Nejpalčivější místo stopérské dvojice obsadil Janem Šmirklem a Michalem Bublíkem, což se v zápase ukázalo jako nejlepší možné řešení. Bahledu v útoku doplnil záložník Manowetz, mladý Mašek dostal příležitost na levé straně zálohy a do branky se postavil Petr Pejsar.

Po úvodní čtvrthodině, která patřila domácím soupeř hru vyrovnal, stejně jako skóre a do kabin se šlo za stavu 1:1. Téměř celý druhý poločas však byla Jiskra aktivnější a hostům dovolila srovnat hru v závěru, kdy měli domácí už dvougólový náskok.

Hned v úvodní minutě zatáhl po pravé straně míč Černý, ale jeho centr zachytil před nabíhajícím Maškem tachovský brankář Makó. O dvě minuty později nedosáhl na Mužíkův centr zleva, za malým vápnem naskakující domácí Černý. Hosté o sobě dali vědět v 7. minutě, ale na Malého centr zprava hlavou nedosáhl Rulf. Vzápětí na druhé straně hosté odvrátili Bublíkův tr. kop ze střední vzdálenosti. Domácí byli blízko branky v 9. minutě, kdy Manowetz technickou střelou z 18 metrů sice přehodil brankáře Makó, ale míč se od břevna jeho branky odrazil zpět do pole a tachovský gólman jej zachytil. Hned potom rozehrál hostující Malý tr. kop zleva, na který si nejvýše naskočil Rulf, ale míč poslal hlavou z 8 metrů vedle bližší tyče Pejsarovy branky. Ve 13. minutě našel centrem zprava domažlický Manowetz u vzdálenější tyče nabíhajícího Bahledu, jeho hlavičku z 8 metrů stačil Makó vyrazit, ale dobíhající Černý zblízka do odkryté branky poslal domácí dovedení – 1:0. Hned po rozehrání zahrozili tachované, když se po Malého tr. kopu zleva dostal u vzdálenější tyče k míči Braun, ale vojem z 8 metrů domažlickou branku minul. Domácí zadáci si poté poradili s volejem Jana Viterny, ale v 18. minutě již nezabránili vyrovnání. Na dlouhý centr Luboše Viterny si mezi domácími stopéry nejvýše vyskočil Braun, hlavou z 8 metrů přeloboval brankáře Pejsara a míč zapadl přesně pod břevno domácí branky – 1:1. Ve 24. minutě skončila akce Manowetze rohovým kopem a tr. kop domažlického Cihláře poslal hlavou z 8 metrů vedle Makóovy branky Šmirkl. Ve 27. minutě se domácí dožadovali odpískání pokutového kopu, když byl v pokutovém území zezadu faulován pronikající Manowetz, ale sudí Kučka nechal pokračovat ve hře. Vzápětí rozehrál domácí Cihlář tr. kop, míč se odrazil od zdi hostů ke Strejcovi, ale ten volejem z 18 metrů tachovskou branku přestřelil. Ve 31. minutě se do velmi dobré šance dostal na druhé straně Jan Viterna, když postupoval zprava sám proti Pejsarovi, ale zamířil z 15 metrů jen vedle bližší tyče. V závěru poločasu narostla aktivita hostů, ale největší šanci ve 39. minutě výtečně zneškodnil Machačovi Pejsar, který jeho volej z šestnáctky, směřující k pravé tyči vyrazil na roh. Domácí kontrovali ve 41. minutě, ale Manowetz zakončil akci střelou z úhlu zleva vedle bližší tyče tachovské svatyně.

Od začátku druhého poločasu byli aktivnější domácí a hned ve 47. minutě se tr. kop Cihláře odrazil k Mužíkovi, ale ten z 18 metrů minul pravou tachovskou tyč. v 51. minutě se mezi hostujícími zadáky protáhl Mužík, v tísni vystřelil zleva z šestnáctky, míč se odrazil od břevna tachovské branky a dobíhající Černý jej podruhé zblízka uklidil do Makóovy branky – 2:0. O dvě minuty později nacentroval domácí Mašek zleva na Manowetze, ale ten v tísni v pádu vystřelil jen slabě a Makó míč zachytil. Na druhé straně centr Malého odvrátili domácí zadáci. Poté si s tr. kopem domažlického Mužíka poradil Makó a po hodině hry zastavili tachované Manowetzův průnik po levé straně, po vysunutí Mužíkem, za cenu rohového kopu. O chvíli později vznikl po rohovém kopu hostujícího Malého před Pejsarem závar, a domácí se ubránili odkopem na roh. V 66. minutě našlápl výborně hrající Mužík k sólu od půlky hřiště, poté vysunul Manowetze, který šel sám na tachovského brankáře a ze 14 metrů jej překonal – 3:1. O tři minuty později na Bahledův centr zprava těsně nedosáhl před malým vápnem nabíhající Manowetz a v 74. minutě ukázal své umění Makó, když Manowetzův tvrdý volej z 9 metrů vyrazil a opakovaný pokus téhož domácího hráče z úhlu, skončil nad jeho břevnem. V závěru zápasu sice měli hosté více ze hry, ale kromě několika trestných kopů se do žádné šance nedostali. V 84. minutě zamířil domácí Cihlář z 25 metrů těsně vedle pravé tachovské šibenice a o čtyři minuty později našel domácí Mužík nabíhajícího Manowetze, který zleva ze 12 metrů trefil jen bližší tyč tachovské branky. Když pak hosté dvakrát neuspěli z tr. kopů, bylo v zápase vše a domácí si zaslouženě připsali tři body.

Sestava Jiskry: Pejsar – Strejc, Bublík, Šmirkl, Cihlář – Černý, Rada, Mužík, Mašek – Manoetz, Bahleda.  Trenér: Milan Dejmek.

Setstava Tachova: Makó – L. Viterna, Hutta, Luk. Čížek, J. Viterna – Habart, L. Čížek, Braun, Machač – Rulf, Malý.  Trenér: Miroslav Chada.

Před 530 diváky řídil rozhodčí Kučka, ŽK: 2:2.