16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Přátelsky: FK Tachov - M. Touškov 2:0.

Tachov - Přípravné utkání dvou účastníků přeboru Plzeňského kraje mezi FK Tachov a S. Město Touškov skončilo výhrou domácích [›] fotbalistů 2:0 po poločasu 1:0.

Zápas začali lépe hosté, kteří se ze standardních situací dostali několikrát do slibných příležitostí. Obrana s gólmanem Valentou ale nebezpečí vždy zažehnala. Ve 14. minutě se na levé straně prosadil Opava, ale skóre se neměnilo. O čtyři minuty později vyrazil střelu Brauna na břevno. Hosté nevzali varování tachovských mladíků vážně a ve 23. minutě se po kombinační akci na jeden dotek trefil do šibenice Braun - 1:0. Do konce poločasu bylo ještě několikrát rušno před oběma brankami, ovšem bez [›] gólového efektu.

Po změně stran měli hosté blízko k vyrovnání v 54. minutě, ale Valenta byl na místě. Na druhé straně měl šanci Hutta, ale zaváhal. V dalších minutách měli domácí mírnou převahu. Braun se v 64. minutě ocitl po nezištné přihrávce Pikla ve stoprocentní příležitosti, ovšem sám před gólmanem trestuhodně zahodil. Patnáct minut před koncem zápasu měli na svých kopačkách vyrovnání hosté, ale Valentu nepřekonali. V závěru zápasu šli Tachované několikrát do otevřené obrany, ovšem přečíslení nedotáhli do gólové koncovky. Skóre se nezměnilo ani po příležitostech Pikla a Brauna. Posledně jmenovaný ale tři minuty před koncem utkání unikl ofsajdové pasti a po kličce gólmanovi dával do prázné branky - 2:0.

"Výsledek je moc hezký, ale to je dnes všechno. Herní projev byl špatný. Soupeř prohrál, ale lépe kombinoval. Nám nešli přihrávky a situace, kdy jsme byli v přečíslení, jsme řešili hrozně," byl kritický trenér FK Petr Hudec.

FK TACHOV: Valenta - J. Viterna, Kaše, Opava, Gabčo, Pikl, Čížek, Hutta, Hladík, Hobza, Braun. Střídal Šácha.

František Hlas

Foto: Tachovan Josef Pikl (vpravo) sváděl ve vzdušných soubojích s urostlými hráči soupeře nerovný boj. Přesto to byl on, kdo se se svými spoluhráči radoval z výhry 2:0.