16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Benešov srazil druhé Domažlice

Benešov/ Na spodku divizní tabulky hrající Benešov si překvapivě v domácím prostředí poradil s druhými Domažlicemi.

SK Benešov – Domažlice 2:1

V úvodní šanci se objevil hostující Mahöwec, ale brankář Kunc byl u míče dříve. Ve 13. minutě si na centr Štěpána naskočil Žák a hlavou otevřel skóre – 1:0. Poté byli hosté aktivnější. Po špatné přihrávce Braného nastala v benešovském vápně trma vrma a hosté napětkrát nedokázali míč dopravit do sítě. Vzápětí ale zahrávali roh a Cihlář vyrovnal. V závěru poločasu ještě hasil požár na poslední chvíli Prikner a standardní situace hostů skončila vedle.
Chvíli po přestávce vysunul Bárta uličkou Havlína, kterého při kličce fauloval gólman a z penalty se Chomát nemýlil – 2:1. Poté měli hosté tlak, ale domácí podnikali brejky. Havlín sám, Žák po přihrávce Čápa, dorážka Štěpána a Šmejkal, který při kličce gólmanovi upadnul, skóre nezvýšili. A tak mohli být domácí rádi, když hosté v 87. minutě nastřelili jen tyč.

„Do zápasu jsme vstoupili dobře, dařila se nám kombinace a výsledkem byla vedoucí branka Žáka. Soupeř se k nám dostával sporadicky, většinou po našich chybách a po jedné takové, kdy jsme ztratili míč u rohového praporku, vyrovnal. Do druhého poločasu jsme opět vstoupili dobře, i když jsme začali hrát více zezadu. Spoléhali jsme se na brejky a po jednom byla desítka po faulu na Havlína, kterou Chomát proměnil. Poté jsme se zatáhli, soupeř si vytvořil tlak, ale my jsme měli po brejcích neproměnili čtyři vyložené šance. To se nám málem nevyplatilo, protože hosté v závěru nastřelili tyčku. Chtěl bych poděkovat hráčům za nasazení, jen škoda neproměněných šancí, nemuseli jsme se strachovat o výhru do poslední chvíle,“ oddechl si kouč Benešova Ladislav Fiala.

Branky: 13. Žák, 54. Chomát (z PK) – 22. Cihlář. Rozhodčí: Čížek. ŽK: Žák, Čáp, Bárta – Mleziva, Cihlář, Fríd. Diváci: 180. Poločas: 1:1.

SK Benešov: Kunc - Pěknic, Braný, Chomát, Křivohlavý (72. Hanousek) – Prikner, Bárta, Čáp (82. Šmejkal, 89. Pecinovský), Štěpán – Havlín, Žák.