24 25 26 27 28 29 30

Výhra Strakonic byla utrápená

Strakonice - 13. kolo fotbalové divize: Strakonice - Klatovy 2:1 (2:1).

Redakce

Strakoničtí fotbalisté proti posledním Klatovům nezaváhali a připsali si povinnou výhru 2:1.

Vedení se překvapivě ujali v 15. minutě hosté, když Vladimír Hovorka našel přesnou nahrávkou volného Mészárose, který překonal Skálu přesnou střelou k tyčy. O sedm minut později mohl vyrovnat Hajdušek, ale brankář Lorenc jeho hlavičku fantasticky vyrazi.

Na druhé straně mohl navýšit Klatovům vedení Zedník, ale zamířil jen do boční sítě. Strakoničtí přidali na aktivitě a vyrovnání se dočkali ve 38. minutě, když odražený míč uklidil s přehledem do sítě Patrik Káník. Tři minuty nato strhl vedení na domácí stranu Kaňák, jenž zblízka překonal hostujícího gólmana.

Po změně stran Klatovští přidali, ale domácí se štestím své hubené vedení ubránili. V 53. minutě mohl zvýšit Patrik Káník, ale jeho střela skončila na tyči. V závěru mohl ten samý hráč přidat další gól po nahrávce Kaňáka, ale brankář Lorenc jeho střelu vytáhl na roh. Další branka iž nepadla, i když tomu byl blízko Trněný, ale jeho pokus skončil na břevně.

Branky: 38. P. Káník, 41. Kaňák - 15. Mészáros. Rozhodčí: Jedlička - Šifalda, Král ŽK: 1:5 (za domácí Benedikt). Střely na bránu 11:1, mimo 2:3, rohy 6:1, fauly 10:19. 102 diváků. Strakonice: Skála - K. Cibulka (46. Křivanec), Šafránek, M. Káník, Hajdušek - Trněný, Benedikt, P. Káník, Horejš - Kaňák (84. Vršecký), Hovorka (66. Kešner).

Šestou, ale hodně utrápenou výhru, si ve 13. kole divize připsali strakoničtí fotbalisté. V neděli doma porazili poslední Klatovy 2:1 (2:1). V tabulce se Jihočeši posunuli na šestou příčku, na kontě mají 20 bodů.

„Beru opět jen výsledek, ale hru nikoliv,“ zdůraznil trenér Pavel Koubek. Ve hře Jihočechů vázla kombinace, chyběl pohyb. „Hráči k tomu přistoupili tak, že vše půjde samo. Takovou hrou diváky nepřilákáme. Hrajeme lépe venku než doma, což mě mrzí.“

Strakoničtí byli od začátku aktivnější, do vedení šli však překvapivě v 15. minutě hosté. Domácím se ale podařilo vyrovnat ještě do přestávky. Nejprve se trefil Patrik Káník, tři minuty po něm zamířil přesně Kaňák.

Ani po obrátce nedošlo ze strany týmu od Otavy ke zlepšení. „Hráče jsem upozorňoval na to, že musejí přidat, že by měli vyhrát vyšším rozdílem. Ale nestalo se,“ konstatoval kouč. Naznačil, že na některých postech může dojít ke změnám. Na druhou stranu ale z celkového pohledu prohlásil: „I na tu herní bídu jsme zaslouženě dali dva góly a mohli jsme přidat další, trefili jsme břevno a tyč, další dobré příležitosti v bráně také neskončily.“

Podruhé v krátké době narazily Strakonice na poslední tým startovního pole. S Vejprnicemi vyhrály 4:0, i když také ne po příliš přesvědčivém výkonu, nyní porazily Klatovy 2:1. Jak vyznívá porovnání obou soupeřů? „Klatovy byly možná o trochu lepší než Vejprnice. Nedokázaly jsme si poradit se Zedníkem, který dělá Klatovům celou hru,“ vylíčil Pavel Koubek.

A jak viděl utkání kouč Západočechů Jiří Toman?

„I přesto, že jsme nepřivezli žádný bod, mohu být s výkonem týmu spokojený. Všichni bojovali a až na dvě zaváhání perfektní práci odváděla defenziva, v níž jsme museli dost improvizovat. Hovorka totiž nedohrál kvůli nataženému svalu a já jsem měl na lavičce pouhé dva hráče na střídání.“