28 29 30 31

Tatran doma opět ztrácel body

Jižní Čechy - Ve fotbalové divizi se blýskla Třeboň. Vyprovodila Benešov s pětigólovým přídělem.

Redakce

NEMÝLIL SE. Třeboňský střelec Pintér proměňuje druhou penaltu v utkání s Benešovem.

Autor: František Hešík

VLTAVÍN – STRAKONICE 2:0 (1:0)

TŘEBOŇ – BENEŠOV 5:2 (0:0)

PRACHATICE – PŘÍBRAM 1:2 (1:2) – Z obvyklého nátlaku otevřel v 10. minutě skóre Babka. Vyslal dlouhý centr za obranu, kde byl nejdřív Košík, který uviděl nabíhajícího Kováčika, jemuž nedalo moc práce přelobovat vybíhajícího Rodzika. Radost domácích netrvala dlouho. V 18. minutě si hráči Tatranu dávali před svou brankou natolik přednost, že to využil pohotový Tshiabola a obloukem na zadní tyč padáčkem vyrovnal. Za šest minut přišla další chyba, Kalabiška otočil stav ve prospěch hostů. Ve 39. minutě mohl ještě přidat další branku Tshiabola hlavou, ale minul. Hned po rozehrávce do druhé části nastřelili hosté břevno. Pak se konečně domácí chytili a začali hosty přehrávat. V 70. minutě si mohl udělat radost k nedělnímu svátku Koršala, po sólovém úniku jeho střela minula pravou tyč. V 84. měli šanci hosté. Hejdůšek střílel metr vedle tyče.
Rozhodčí Kříž, 170 diváků, ŽK 0:1 (58. Šindelář). Tatran: Hrubý – Lašák, Legdan, Tobiáš, Bednář (61. Kaczko) – Babka – Beránek (77. Kneifl), Koršala, Slípka (67. Rosa) – Kováčik, Košík.