10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Domácí udrželi druhé místo

STŘÍBRO - Fotbal – 1. A třída: Baník Stříbro – Čechie Žákava 2:1 (1:0, Kertis, R. Dyk – Silovský)

Redakce

Fotbal – 1. A třída: Baník Stříbro – Čechie Žákava 2:1
Autor: Karel Lukeš

Postavení obou mužstev v tabulce hovořilo jasně ve prospěch Baníku… … a i úvod utkání to zcela potvrdil. První střelu vyslal na branku hostů už ve druhé minutě Petraška, ale nemířil přesně. O minutu později už bylo vše jinak. Kertis se postavil k přímému kopu a jeho dělovka skončila po teči hráče Žákavy v síti – 1:0. I nadále byli domácí aktivnější a mohli přidat v 10. minutě i druhý gól. Pelánovu střelu však zastavilo břevno. O chvíli později se po straně prosmýkl rychlý Bednář, centrem našel před brankou Floruse, který však hlavičkoval nad branku. Ve 20. minutě se hosté usadili před brankou Baníku, ale stav se neměnil. Naopak z protiútoku našel Pelán Bednáře, který však nemířil přesně.

Zle pro Baník mohlo být ve 27. minutě, když po rohovém kopu a následné hlavičce Váni vykopával Jareš míč z brankové čáry. Hosty podržel ve 42. minutě brankář Lang, který reflexivně vyrazil střelu Bednáře. Druhý poločas vyšel Baníku skvěle. V 52. minutě našel Pelán před brankou hostů Floruse, jehož střelu ještě Lang vyrazil, ale na dorážku Radka Dyka byl již krátký – 2:0.

Když v dalších minutách nepřidali další góly Jareš ani Pelán, trestali hosté. Váňa namazal úplně volnému Silovskému, na kterého zapomněla domácí obrana, a rázem bylo z jasného zápasu drama – 2:1. I další spolupráce obou hráčů hostů mohla přinést vyrovnávací branku, když Uhlíř ani Šaman nezvládli včas odkopnout balón, ale Váňa tentokrát mířil vysoko nad branku domácích. Gólovou pojistku měl v 87. minutě na hlavě střídající Slába, ale Lang míč skvěle vyrazil.

Rozhodčí: Hájek. ŽK: 2:4.

Diváci: 70.

BANÍK: Kos - Hřebík, Jareš, Petraška, Pelán, Šaman, Kertis, Florus, Dyk R., Uhlíř, Bednář (82. Slába).