12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

V kabině fotbalistů Petřína létaly blesky

PLZEŇ - V minulém kole přivezli fotbalisté plzeňského SK ZČE vítězství ze hřiště Staňkova. O víkendu přibyly na jejich konto další tři body. V domácím prostředí porazili 1:0 Horažďovice, ale na výhru se pořádně nadřeli.

Redakce

Trenér Václav Votípka (zcela vlevo) sleduje ze střídačky své svěřence v utkání s Horažďovicemi

Autor: DENÍK/Václav Vacek

Po celý první poločas byl k vidění podprůměrný fotbal s minimem šancí. „Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně, ale opak byl pravdou. Vázla kombinace, dopouštěli jsme se řady nepřesností. Šanci dostalo několik hráčů z lavičky, ale vůbec mě nepřesvědčili. Však jsem jim v poločase pořádně vyčinil, létaly i blesky,“ přiblížil dění v kabině plzeňský kouč Václav Votípka.

Do druhé půle vstoupili domácí fotbalisté o mnoho aktivněji a vytvořili si i několik dobrých příležitostí. A po jedné z nich se radovali z vítězného gólu, když útočník Votípka s přehledem proměnil penaltu. Situaci, jenž předcházela pokutovému kopu, přiblížil trenér Votípka. „Přečíslili jsme obranu soupeře. Přišla rychlá kolmice na sprintujícího Švece, který byl v pokutovém území podražen.

I po vedoucím gólu si plzeňští udržovali mírnou převahu a nepouštěli soupeře na dostřel své branky. Až v závěru utkání otevřeli hosté hru a byli i blízko vyrovnání. Proti tomu byl ovšem domácí gólman Řezáč. „V závěru zahrával soupeř dvě nebezpečné standadtky, ale Řezáč je fantasticky zneškodnil, chválil závěrem kouč Votípka.