Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALPintíř: Je to všechno o psychice

TACHOV - Jak to viděl trenér 


Asistent FK Tachov Vl. Pintíř
Asistent FK Tachov Vl. Pintíř
Autor: DENÍK/František Hlas

Druhé derby v divizi zvládli fotbalisté FK Tachov proti Klatovům velmi dobře. Vítězství 5:0 je jednoznačné, ale nerodilo se tak lehce, jak výsledek napovídá. V prvním poločasu si hosté vytvořili dvě tutovky, ale nedali. „Je to všechno o psychice, kluci to mají v hlavách. Bojíme se hrát, zakombinovat, vystřelit, je na hráčích vidět, že si nevěří. První poločas toho byl jasnou ukázkou. Nás podržel gólman při tutovce Klatov a ty pak zahodily ještě jednu gólovku, když hlavičkovali zblízka nad branku.

My si prakticky v prvním poločasu příležitost nevypracovali a spasila nás až penalta,“ viděl první poločas asistent trenéra FK Tachov Vladimír Pintíř. Tachované ale vstoupili do druhého poločasu o mnoho lépe a v 55. minutě šli do dvoubrankového vedení. Od tohoto momentu to Klatovy zabalily a dohrály utkání jako přátelák. Sice útočily, ale dozadu už se jim moc nechtělo.

Tachované si tak vypracovali nespočet šancí, ovšem proměnili pak jen tři. „Po druhém gólu se ta naše hra diametrálně odlišovala. Najednou se kluci nebáli něco vymyslet, v soubojích jeden na jednoho byli úspěšnější, více si dovolili a předvedli některé pěkné kombinanční akce. Škoda, že jich více nedotáhli do gólu,“ pravil k druhému poločasu asistent trenéra. „Jinak jsme s výsledkem spokojeni. Zvládli jsme další důležité utkání hlavně po psychické stránce a já věřím, že i s návratem marodů se bude hra lepšit. Kluci si dokázali, že fotbal hrát umí, ale je to v jejich hlavách. Pokud ze sebe setřesou zbytečnou nervozitu, tak předvádějí docela pohledný fotbal. Doufám, že nás výhra nastartuje k dobré hře a hlavně lepším výsledkům,“ dodal spokojený Pintíř.